A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
17 12 2014 Zrujnowany Vukovar - spotkanie z cyklu "Miasta Walczące".

Vukovar będzie tematem kolejnego spotkania z cyklu "Miasta walczące". Jugosłowiańska Armia Ludowa w 1991 roku całkowicie zniszczyła to barokowe miasto o jego mieszkańcy stali się ofiarami czystek etnicznych. Skutki kilkumiesięcznego oblężenia Vukovaru , dziś, po ponad 20-tu latach, nadal są odczuwane na ulicach tego chorwackiego miasta. O heroicznej obronie Vukovaru i o tym jak dziś wygląda w nim życie, porozmawiamy z Tomaszem Kowalczewskim, Grzegorzem Brzozowiczem i docentem Ante Nazorem, Dyrektorem Chorwackiego Centrum Pamięci i Dokumentacji Wojny Domowej, autorem scenariusza do filmu dokumentalnego „Vukovar 1991”, którego fragmenty zaprezentujemy podczas spotkania.

 

Dyskusja odbędzie się w środę, 17. grudnia o godzinie 18:00 w Audytorium Jana Nowaka Jeziorańskiego. Audycja do wysłuchania na antenie Dwójki 27 grudnia.

 

Na dyskusję organizowaną przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Dwójkę - Program 2 Polskiego Radia, przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Polsce, zapraszają: Barbara Schabowska i Mateusz Matyszkowicz

Spotykamy się w środę o 18:00.

Do zobaczenia w Muzeum


data publikacji 18 12 2014 powrót do Archiwum >
close