A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
26 09 2007 Zostań wojennym fotoreporterem Organizatorzy z Muzeum Powstania Warszawskiego nie chcą zdradzać zbyt wielu szczegółów dotyczących tego, co wydarzy się podczas fotograficznej gry. Wiadomo, że rozpocznie się 4 sierpnia o godz. 12 na skrzyżowaniu ulic Chmielnej i Zgody. Potrwa dokładnie dwie godziny..
- Mogę powiedzieć tylko, że przygotowaliśmy kilka miniinscenizacji, trochę pirotechniki i inne atrakcje - mówi Krzysztof Wacławek.
- Chodzi nam przede wszystkim o odtworzenie emocji, które towarzyszyły powstań czym fotoreporterom oraz presji czasowej, którą czuli, robiąc zdjęcia - tłumaczy i za powiada, że chociaż emocji nie zabraknie, to nikogo nie będą gonili uzbrojeni hitlerowcy.
Aby wziąć udział w sobotniej grze, trzeba zarejestrować się na stronie www.klisza.1944.pl. Udział jest całkowicie bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest posiadanie aparatu fotograficznego. - Nie wymagamy sprzętu za kilka lub nawet kilkanaście tysięcy złotych. Wystarczy zwykła cyfrówka, aparat w komórce, lub nawet analogowy. Jeśli ktoś wybierze zabawę z tym ostatnim, musi jednak mieć później dostęp do skanera - mówi Krzysztof Wacławek.
Zdjęcia zrobione podczas gry, będzie można umieszczać w konkursowej galerii na stronie internetowej. Fotografie zostaną poddane głosowaniu internautom, którzy do 4 września będą mogli wybierać najlepsze z nich. Zwycięskie zdjęcia zostaną nagrodzone przez Muzeum Powstania Warszawskiego. - Nie będą to tylko nagrody rzeczowe. Myślę, że znacznie cenniejsze dla twórców będzie wydrukowanie najlepszych zdjęć w zaprzyjaźnionych gazetach, portalach internetowych i na plakatach - ocenia jeden z organizatorów konkursu.
Wyniki głosowania internautów podane zostaną podczas oficjalnego rozstrzygnięcia konkursu, które odbędzie się 11 września w siedzibie Muzeum Powstania Warszawskiego przy ul. Grzybowskiej. Nagrodzone podczas imprezy zdjęcia wezmą również udział w okolicznościowej wystawie planowanej na październik.

Życie Warszawy Warszawa (03-08-2007)
data publikacji 26 09 2007 powrót do Archiwum >
close