A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
25 10 2010 Znaczek nagrodzony w Brazylii.

Z przyjemnością informujemy, że znaczek Poczty Polskiej „65. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego”, wyprodukowany przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych, zwyciężył na międzynarodowym konkursie Stowarzyszenia Rządowych Producentów Znaczków Pocztowych w kategorii technik kombinowanych. Znaczek powstał przy współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego. Autorem projektu zwycięskiej emisji jest artysta plastyk Paweł Myszka, natomiast autorem rytu jest Przemysław Krajewski.

Na znaczku znajduje się płonący w czasie Powstania Warszawskiego Prudential - najwyższy w ówczesnej Warszawie, drugi pod względem wysokości w Europie, budynek angielskiego towarzystwa ubezpieczeniowego. Zdjęcie Prudentialu wykonał Chris Braun.

Zwycięski znaczek został wyemitowany w ubiegłym roku i wyprodukowany w PWPW w nakładzie 300 tys. sztuk w dwóch technikach: stalorytniczej (1 kolor) i rotograwiurowej (2 kolory).

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. od wielu lat jest producentem znaczków Poczty Polskiej. W portfolio firmy znajdują się m.in. znaczki zapachowe, w kształcie trójkąta, z suchym tłoczeniem, znaczki z nadrukiem naniesionym za pomocą niekonwencjonalnych farb oraz poddruki, służące do wykonania znaczków personalizowanych.
 


data publikacji 25 10 2010 powrót do Archiwum >
close