A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
15 09 2006 Zamiast zamków i pałaców - Muzeum Powstania Warszawskiego .
Tym, którzy nie cierpią urlopowego terroru polegającego na obowiązkowym zaliczeniu Muzeum Narodowego i Zamku Królewskiego, polecamy odtrutkę. W Muzeum Powstania się wyleczycie! Warszawiacy są z niego niesłychanie dumni. Podobnie jak z samych powstańców. Fascynująca jest już sama architektura zmodernizowanej starej zajezdni tramwajowej na Woli, która była świadkiem walk. A ekspozycja nie ma sobie równych w Polsce! Tu wszystkiego można dotykać: wysuwać ze ścian szuflady z tekstami, zrywać kartki z kalendarza, przykładać ucho do dziur w murze, z których płyną powstańcze piosenki. Można obejrzeć filmy w prawdziwym kinie i napić się kawy w kawiarni stylizowanej na przedwojenną. Hitem wśród zwiedzających jest fragment kanału, po którym można po ciemku
przejść z latarką, zrekonstruowany ogromny bombowiec Liberator i możliwość zjazdu windą na wieżę, z której rozciąga się wspaniały widok na Warszawę.
Muzeum Powstania Warszawskiego (Ul. Grzybowska 79), czynne: pon., śr., pt., sob. i niedz. 10 -18; czw. 10 - 20, nieczynne we wtorek.
Bilety: zwykły — 4zł, ulgowy — 2 zł, grupowy — 1zł, niedziela — wstęp wolny. 1 sierpnia w godz. 10-24

Gazeta Wyborcza Wrocław (31-07-2006)
data publikacji 15 09 2006 powrót do Archiwum >
close