A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
30 03 2012 Zakochana Warszawa – pierwsza odsłona.

W dniach 26 i 27 marca w Muzeum Powstania Warszawskiego odbyły się pierwsze warsztaty fotograficzne skierowane do młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Zakochana Warszawa”. Projekt jest platformą wymiany doświadczeń między pedagogami pracującymi z młodzieżą niepełnosprawna intelektualnie a animatorami kultury pracującymi w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Pierwsze warsztaty fotografii dla grup młodzieży z dwóch warszawskich szkół (Zespołu Szkół Specjalnych Nr 100 przy ul. Czarnieckiego oraz Zespołu Szkół Specjalnych Nr 105 przy ul. Długiej) odbyły się w dniach 26 i 27 marca. Młodzież nauczyła się podstaw fotografii, które zostaną wykorzystane podczas kolejnej serii warsztatów 2 i 3 kwietnia, które odbędą się w plenerze. Potem z wykonanych zdjęć powstaną wystawy.

W ramach projektu powstanie poradnik zawierający: uniwersalne i praktyczne opracowanie, charakteryzujące osoby niepełnosprawne intelektualnie (ich sposób percepcji, funkcjonowania poznawczego, zasad komunikowania itp. ) w oparciu o doświadczenia Muzeum Powstania Warszawskiego, wraz z wnioskami z projektu skierowanymi do innych instytucji kultury, które będą mogły je wykorzystać w celu otwierania się na niepełnosprawnych i realizowania działań kulturalnych do nich skierowanych oraz przykładowe sposoby współpracy z niepełnosprawnymi poprzez działania zorganizowane przez Muzeum: poradnik fotografowania oraz system oprowadzania po Muzeum Powstania Warszawskiego. Integralną częścią poradnika będzie film podzielony na część instruktażową oraz reportaż z projektu. Zobacz galerię zdjęć >

 

  Partnerami projektu są:
  Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa „Bardziej Kochani”  www.bardziejkochani.pl >
  Zespół Szkół Specjalnych Nr 100 przy ul. Czarnieckiego  www.zss100.waw.pl >
  Zespół Szkół Specjalnych Nr 105 przy ul. Długiej  www.zss105.com.pl >

   


  Projekt jest zrealizowany w ramach programu Akademia Orange.

   


data publikacji 30 03 2012 powrót do Archiwum >
close