A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
17 06 2013 Zagadkowe zdjęcia ze zbiorów MPW.

Zbiory ikonograficzne Muzeum Powstania Warszawskiego liczą już niemal 30 tysięcy zeskanowanych i wprowadzonych do inwentarza zdjęć. Opracowując merytorycznie poszczególne fotografie, korzystamy z naukowych publikacji, albumów fotograficznych, a także konsultujemy się z historykami i varsavianistami.

W całym zbiorze znajduje się jednak kilkadziesiąt zdjęć, których dotychczas nie udało nam się zidentyfikować. Przez najbliższy miesiąc będziemy prezentować w galerii na facebookowym profilu Muzeum Powstania Warszawskiego > kolejne z nich. Liczymy, że dzięki wiedzy naszych fanów uda się rozpoznać miejsca, w których wykonano te fotografie.

Jak pokazują dotychczasowe publikacje na naszym fanpage’u, zainteresowanie tematyką historii Warszawy, wciąż rośnie. Prosimy o udostępnianie zdjęć znajomym i żywy udział w dyskusji, dzięki której, mamy nadzieję, uda się rozpoznać wszystkie fotografie. Postaramy się sprawdzić wszelkie proponowane rozwiązania.

 

Do 16 lipca, każdego dnia będziemy dodawać kolejne zdjęcie, zaś 17 lipca podsumujemy całą akcję. Zobacz galerię zagadkowych zdjęć >


data publikacji 17 06 2013 powrót do Archiwum >
close