A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
15 03 2014 Zabawki z dziadkowej szafki. Marzec.

Serdecznie zapraszamy na kolejne warsztaty dla dzieci w wieku 8-12 lat z cyklu „Zabawki z dziadkowej szafki”. Na najbliższym spotkaniu nauczymy się robić pacynki. Będzie to również okazja do rozwinięcia aktorskiego warsztatu i stworzenia swojego własnego teatrzyku. Jeżeli chcecie się dowiedzieć, jak przemienić starą skarpetę w psa, kota albo inne zwierzę – przyjdźcie w sobotę do Sali Małego Powstańca. Zajęcia poprowadzi Natalia Leszczyńska – aktorka i lalkarka z Fundacji Ma Fundacja. Sobota, 15.03.2014, godz. 11.30 i 13.30.

 

Wstęp wolny po rejestracji: warsztatysmp@1944.pl > (w treści maila prosimy podać imię i wiek dziecka oraz wybraną godzinę warsztatów, zapisy od 10.03 do 14.03)


„Zabawki z dziadkowej szafki” to cykl warsztatów plastycznych dla rodzin z dziećmi w Muzeum Powstania Warszawskiego. Na czas spotkania Sala Małego Powstania przemienia się w manufakturę zabawek, w której każde z dzieci tworzy niepowtarzalne dzieło, wykorzystując do tego materiały, jakie każdy może znaleźć w swoim domu. Jest to również okazja do poznania zapomnianych dziś zabawek, którymi bawili się dziadkowie i pradziadkowie współczesnych dzieci.

 

Natalia Leszczyńska - aktorka, lalkarka, opowiadaczka. Prowadzi autorską audycję w Radio Bajka, gdzie na antenie na żywo wymyśla bajki razem ze słuchaczami. Swoje badania dotyczące metodologii opowiadania i zbierania baśni prowadzi w ramach Ma Fundacji. Poszukuje na styku teatru, rytuału i sztuki akcji, która dociera do małych i dużych tak, by mówić o sprawach najważniejszych w sposób najprostszy i magiczny zarazem.

 

Fundacja Ma Fundacja rozpoczęła działalność w 2013 r. Działanie na rzecz ochrony dóbr kultury poprzez edukację kulturalną, oraz wspieranie i inicjowanie integracji i komunikacji środowisk twórczych jest głównym polem działalności Ma Fundacji.

 


data publikacji 10 03 2014 powrót do Archiwum >
close