A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
06 04 2014 Zabawki z dziadkowej szafki. Instrumenty.

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 8-12 lat na warsztaty z cyklu „Zabawki z dziadkowej szafki”. Tematem spotkania będą recyklingowe instrumenty muzyczne. Podczas zajęć poznamy też wielkanocne tradycje związane z kołatkami i bębnami, sprawdzimy jak grało się na tarapatach i czym były trzaskawki. Zajęcia poprowadzi Anna Zadęcka – aktorka i projektantka zabawek.

 

MPW, Sala Małego Powstańca. Wstęp wolny po rejestracji: warsztatysmp@1944.pl > (od 31.03 do 4.04). Zajęcia odbędą się w dwóch grupach: o 11.30 i 13.30. 

 

Anna Zadęcka - prezes Zarządu Fundacji - ależ Gustawie!, aktorka, absolwentka wydziału lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. W latach 2000 – 2010 pracowała jako aktorka w Teatrze Lalek w Łodzi. Współpracuje z Fabryką Sztuki realizując warsztaty plastyczno – teatralne. Prowadząca spacery dla dzieci podczas Łódź design Festiwal w 2013r. Wielbicielka wszelkich form recyklingu. Tworzy ogromne lampy z gazet, lalki teatralne i lniane koniki, grzechotki dla dzieci i dorosłych, a także dzieła z papierowej wikliny.

 

„Zabawki z dziadkowej szafki” to cykl warsztatów plastycznych dla rodzin z dziećmi w wieku 8-12 lat. Na czas spotkania Sala Małego Powstania przemieni się w manufakturę zabawek, w której każde z dzieci będzie mogło stworzyć niepowtarzalne dzieło, wykorzystując do tego materiały, jakie każdy z nas może znaleźć w swoim domu. Będzie to również okazja do poznania zapomnianych dziś zabawek, którymi bawili się dziadkowie i pradziadkowie współczesnych dzieci.


data publikacji 31 03 2014 powrót do Archiwum >
close