A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
20 12 2007 Z lat zielonych wal szalnoy Przez najbliższe dni warszawiacy będą mogli uczestniczyć w warsztatach jazzowych, fotograficznych, pokazach filmowych, wykładach i koncertach. Rusza jedna z najciekawszych imprez tej jesieni, festiwal „Niewinni Czarodzieje. Tyrmand. Komeda. Polański".
.
Dzięki niej będzie można poznać specyfikę Warszawy, jej energię, dynamikę i twórczość, która była inspiracją dla młodych ludzi w latach 50. i jest nadal. - Festiwalowe imprezy nawiązują do historii miasta gwałtownie przekształcającego się. Obecnie
mamy podobną sytuację - pod względem architektonicznym, ale też kulturalnym. W zeszłym roku przygotowaliśmy ten projekt jako upamiętnienie wydarzeń października '56. Uznaliśmy, że warto to kontynuować - powiedział Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.
Rok temu ogłoszono konkurs na scenariusz filmu o Leopoldzie Tyrmandzie. Dziś poznaliśmy wyniki. Spośród 13 zgłoszonych jurorzy za najlepszy uznali tekst Andrzeja Gołdy pt. „Tyrmand, 1954". Scenariusz osnuto na motywach utworów Tyrmanda oraz wspomnieniach osób, które znały bohatera. Andrzej Gołda zawarł w nim to, co najbardziej zafascynowało go u autora „Złego". Bez wątpienia była to osobowość niebanalna, złożona, zagadkowa i moralnie niejednoznaczna. - To świetny materiał na ciekawy film biograficzny - podkreślał autor scenariusza. Szczegóły imprez festiwalowych można znaleźć na stronie organizatora, Muzeum Powstania Warszawskiego, www.1944.pl. Wstęp jest wolny, orga-nizatorzy proszą jednak o wcześniejsze zapisy za pośrednictwem in-ternetu.
data publikacji 20 12 2007 powrót do Archiwum >
close