A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
28 07 2016 Wystawa o łączności

28 lipca 2016 otwieramy nową ekspozycję poświęconą łączności  w Powstaniu Warszawskim.  Pokażemy na niej znacznie więcej obiektów zabytkowych związanych z łącznością niż dotychczas, a także więcej tekstów informacyjnych i historycznych oraz ciekawych oryginalnych fotografii.

 

Główną atrakcją będzie jednak instalacja  multimedialna zaprojektowana dla Muzeum przez grupę PanGenerator.  Zwiedzający, w zależności od wybranego przez siebie rodzaju nadawanej wiadomości, będzie dysponował 5 rozbudowanymi scenariuszami oraz samodzielnie wybierze odpowiedź, tak aby stworzyć wrażenie „komunikowania się” z potencjalnym „łącznikiem” z drugiej strony. Odpowiedzi nadaje się wystukując alfabetem Morse’a za pomocą klucza radiotelegraficznego początkową literę wersu wybranego zdania. Czy historie zapisane tylko za pomocą kropek i kresek są w stanie przywołać chociaż odrobinę napięcia i emocji z przeszłości? Przyjdźcie i sprawdźcie. 

 

Scenografię wystawy stworzyło Studio Robot, a autorem tekstów umieszczonych w instalacji multimedialnej jest Krzysztof Bielecki.

 

 

 

 

Fot. Maksym Rudnik/MPW


data publikacji 27 07 2016 powrót do Archiwum >
close