A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
21 02 2012 Wystawa na Bis! - wybierz swoją wystawę.

W tym roku Fotoplastikon Warszawski zaprasza na nowy cykl wystaw, które będą prezentowane co miesiąc przez dwa dni przed każdą nową wystawą – „Wystawa na bis”, czyli Wasza ulubiona wystawa! Zgłoś nam, która wystawa najbardziej Ci się podobała a pokażemy ją jeszcze raz! Spośród prezentowanych w 2011 roku wystaw należy wskazać jedną ulubioną oddając głos w Fotoplastikonie lub wysyłając maila na fotoplastikon@1944.pl.  Pierwsze trzy najczęściej wskazywane wystawy zostaną zaprezentowane w lutym, marcu i kwietniu. Fotoplastikon Warszawski, Al. Jerozolimskie 51, oficyna. Wstęp 4 i 2 zł, godz. 10.00-18.00.
 

 

  1.  „XIX-wieczne kurioza” – wystawa zdjęć stereoskopowych z kolekcji Jacka Dehnela;
  2. „Na tropie starożytnej Shqipëri. Stereoskopowa  podróż po zakątkach Albanii” – wystawa prezentująca Albanię z przełomu lat 50’ i 60’.
  3. „Londyn dwóch pokoleń” – wystawa przedstawia jak, to jedno z największych miast na świecie, zmieniło się w ciągu 50 lat i jak było postrzegane przez kolejne pokolenia.
  4. „Paryż Północy. Stereoskopowa podróż po Warszawie z pocz. XX wieku” – wystawa prezentująca Warszawę z początku XX wieku.
  5. „Canadian Photographer in Warsaw” –wystawa dokumentująca podróży nieznanego Kanadyjczyka po Warszawie 1964.
  6. „Warszawskie uniesienia” – wystawa zdjęć Warszawy wykonanych z budowlanego podnośnika z wysokości 10 piętra przez znanego dziennikarza i fotografa stolicy Pawła Lorocha.
  7. „Namibijskie kontrasty” – to stereoskopowy zapis podróży fotografa Tomasza Bielawskiego, członka Polskiego Klubu Stereoskopowego, po afrykańskim państwie Namibia.
  8. „Dni Moskwy w Fotoplastikonie” – w ramach 5. Festiwalu Filmowego „Sputnik nad Polską” w Fotoplastikonie Warszawskim można było zobaczyć specjalną wystawę „Dni Moskwy” prezentującą zdjęcia stolicy naszego największego sąsiada.

data publikacji 13 02 2012 powrót do Archiwum >
close