A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
12 06 2006 Wystawa edukacyjna dla szkół Muzeum Powstania Warszawskiego udostępniło wystawę objazdową dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Po raz pierwszy została uroczyście otwarta 12 czerwca w 8 Zespole Szkół Gimnazjum i Liceum w Tarczynie, przy okazji nadania szkole imienia Szarych Szeregów..
Ciekawie zaaranżowana ekspozycja jest bogata w prezentacje multimedialne, interesujące eksponaty takie jak mundury i hełmy noszone przez Powstańców, pistolet maszynowy „Błyskawica”, przedmioty życia codziennego, zabawki z czasów Powstania Warszawskiego. Całości towarzyszą powstańcze piosenki w wykonaniu zespołu „Dzieci z Brodą”.

Każdy zwiedzający może zabrać ze sobą Karty Pocztowe Harcerskiej Poczty Polowej ozdabiając je osobiście stemplami Poczty Polowej, reprinty Biuletynu Informacyjnego z 2 sierpnia 1944 roku lub kartki edukacyjne o Powstaniu Warszawskim. Najmłodsi maja szansę obejrzeć książeczki, zabawki, jakimi bawiły się ich rówieśnicy w Powstaniu.
Wystawa ma charakter objazdowy i już od września będzie dostępna dla wszystkich szkół w Polsce. Zainteresowanych prosimy o kontakt z p. Barbara Augustyniak, tel. 22 539 79 75.

data publikacji 12 06 2006 powrót do Archiwum >
close