A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
27 01 2010 Warsztaty w pracowni konserwacji.

Zapraszamy na warsztaty organizowane przez Pracownię Konserwacji Muzeum Powstania Warszawskiego. Zeszyt małego konspiratora to zajęcia plastyczne dla dzieci ze szkół podstawowych (klasy I - VI). Na Kurs Introligatorski zapraszamy wszystkich studentów zainteresowanych technologią oprawy książek.

 

  • Kurs introligatorski: termin rekrutacji 16 LUTEGO 2010, godz. 9.00. Spotkanie organizacyjne w budynku C, pokój 207. Zgłoszenia proszę nadsyłać na adres: pmatosek@1944.pl


Cykl zajęć skierowany jest głównie do studentów. Na kurs składa się część teoretyczna i praktyczna. Poznajemy dawne techniki, technologię, materiały, które używali introligatorzy przy oprawianiu książek. Każdy z uczestników kursu samodzielnie wykonuje od podstaw jedną książkę, poznając jej budowę. Mile widziane u uczestników kursu zdolności manualne i zmysł estetyczny. Zajęcia odbywają raz w tygodniu i trwają ok 4 godzin. Kurs trwa około 3 miesięcy.

 

  • Zeszyt małego konspiratora: wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Sekcją Dydaktyczną: 022 5397939


Zajęcia plastyczne skierowane są dla dzieci ze szkół podstawowych klas I-VI. Są to dwa spotkania, podczas których dzieci dowiadują się jak wyglądało codzienne życie ich rówieśników w okupowanej Warszawie. Na pierwszym spotkaniu zajmujemy się barwieniem papierów tradycyjnymi metodami, a następnie na drugich zajęciach oprawiamy zeszyty w ozdobione papiery. Zajęcia te odbywają się w Pracowni Konserwatorskiej MPW. Czas trwania około 2 godziny.


 


data publikacji 02 02 2010 powrót do Archiwum >
close