A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
23 04 2016 Warsztaty teatralne „Światło i cień”

Serdecznie zapraszamy na drugie zajęcia z cyklu „Światło i cień”. Tematem najbliższych warsztatów teatralnych będzie przygoda, zagadka i metamorfoza. Zadamy sobie pytanie, skąd biorą się kolory i co mogą oznaczać. Co się dzieje, kiedy znikają i dlaczego mogą znikać? Inspiracją do zajęć będzie książka „Zaklęcie na W” Michała Rusinka, wydana przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Wydawnictwo Literatura.


Warsztaty poprowadzą aktorka-lalkarka Natalia Leszczyńska i animatorka kultury Krystyna Bocheńska, które wspólnie tworzą Laboratorium opowieści „I co było dalej”. Formacja działa na styku pedagogiki zabawy i sztuki opowiadania, metody pracy czerpiąc również z różnych dziedzin teatru i improwizacji słowno-muzycznych.


Sobota, 23.04, godz. 12.00. Sala Małego Powstańca. Zajęcia adresowane są do dzieci w wieku 11-13 lat. Rejestracja mailowa: warsztatysmp@1944.pl W mailu należy podać imię, nazwisko oraz wiek dziecka. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

 „Światło i cień” to nowy cykl warsztatów dla dzieci. Podczas trzech kolejnych spotkań zgłębimy technikę teatru cieni: będziemy poznawać możliwości gry światłem i kształtem, a do stworzenia cieni wykorzystamy zarówno specjalne lalki, jak i własne ręce. Tematyka zajęć będzie oparta o cykl książek „Muzeum Powstania Warszawskiego dla dzieci”. Twórczość teatralna stanie się punktem wyjścia do rozmowy o losach dzieci podczas wojny i emocjach, jakie im towarzyszyły.


data publikacji 18 04 2016 powrót do Archiwum >
close