A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
09 10 2008 WARSZTATY POLSKO-NIEMIECKIE 10 października w Berlinie studenci z Polski i Niemiec wezmą udział w trzydniowych warsztatach realizowanych w ramach projektu „Kultura pamięci XX wieku w Polsce i w Niemczech”. Patronat nad projektem objęli Pełnomocnik Premiera ds. Dialogu Międzynarodowego Władysław Bartoszewski oraz były prezydent RFN Richard von Weizsäcker..
Jest to ostatni etap seminarium, podczas którego studenci kierunków humanistycznych i społecznych wspólnie będą dyskutować, jak ich zdaniem powinien wyglądać dialog między Niemcami i Polakami. Wcześniej odbyły się spotkania przygotowawcze oraz wspólne spotkanie w Warszawie, na którym zostały zaprezentowane projekty związane z polską i niemiecką kulturą pamięci (muzea, wystawy, pomniki).

Po warsztatach przygotowana zostanie publikacja polsko-niemiecka związana z kulturą pamięci - teksty polskich i niemieckich studentów.

Projekt jest finansowany przez Fundację Wspólpracy Polsko-Niemieckiej. Ponadto składamy podziękowanie Ambasadzie Polskiej oraz Instytutowi Polskiemu w Berlinie.

Organizator: Instytut Stefana Starzyńskiego, oddział Muzeum Powstania Warszawskiego

Więcej szczegółów TUTAJ

data publikacji 09 10 2008 powrót do Archiwum >
close