A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
16 04 2011 Warsztaty kulinarne WARS WITA WAS!

Zapraszamy na warsztaty kulinarne „Wars wita Was”, które poprowadzi Paweł Loroch, znany dziennikarz, podróżnik, fotograf i pisarz kulinarny.To niezwykła okazja dla tych, którzy kochają dobrze zjeść oraz lubią ciekawostki historyczne. Instytut Stefana Starzyńskiego, oddział Muzeum Powstania Warszawskiego, zaprasza na warsztaty, w trakcie których mistrz patelni Paweł Loroch wprowadzi uczestników w teoretyczne i praktyczne tajniki kulinariów warszawskich! W ramach zajęć będzie można wypróbować staroświeckich przepisów na potrawy typowo warszawskie, a następnie stworzyć własną wariację smakową na temat stolicy. Dla najlepszej grupy przewidziane są nagrody. Pierwsze warsztaty odbędą się 16 kwietnia w godz. 15.00-18.00, dla osób powyżej 12 roku życia w Muzeum Powstania Warszawskiego. Wstęp po rejestracji na stronie www.panoptikum.1944.pl.


W ramach warsztatów kulinarnych Wars wita Was, opartych na starym warszawskim menu, przybliżana będzie historia Warszawy. Uczestnicy podzieleni na grupy wykonają dwie potrawy: jedną „tradycyjną” z warszawskiego menu, drugą nowoczesną, wymyśloną przez siebie, która według nich pasowałaby do Warszawy. W międzyczasie prowadzący zarysuje kontekst historyczny warszawskiej kuchni oraz przedstawi oryginalne staroświeckie przepisy. Dla najbardziej kreatywnej i „smakowitej” grupy przewidziane są nagrody: 2-osobowe vouchery do wybranych restauracji warszawskich.


Warsztaty poprowadzi Paweł Loroch, znany dziennikarz, podróżnik, fotograf i pisarz kulinarny, autor książek „Dania na piątki” czy „Śniadania ze snów”, mający w swoim dorobku między innymi programy takie jak: „Gastrofaza” (Antyradio), „Czułe Dranie” (talk show na TV4), czy „Pytanie na śniadanie” (TVP2). Współpracę z Pawłem Lorochem podjęliśmy już w listopadzie 2010 roku, kiedy to poprowadził warsztaty kulinarne dla dzieci organizowane w ramach Festiwalu Warszawskiego „Niewinni Czarodzieje”, za który Muzeum dostało główną nagrodę WDECHY 2010 w kategorii „Wydarzenie roku”.


Warsztaty Wars wita Was odbywają się w ramach cyklu warsztatów edukacyjno-artystycznych Warszawskie Panoptikum organizowanych przez Instytut Stefana Starzyńskiego, oddział Muzeum Powstania Warszawskiego. Celem projektu jest prezentacja najciekawszych elementów tradycji warszawskiej oraz inspirowanie działań służących rozwojowi i integracji mieszkańców Warszawy. Tytułowe Panoptikum odnosi się do różnorodności, niezwykłości, a czasem dziwactwa zjawisk związanych z obrazem kulturowo-społecznym historycznej i współczesnej Warszawy.


Aby wziąć udział w warsztatach należy wysłać formularz zgłoszeniowy korzystając ze strony www.panoptikum.1944.pl. Koszt warsztatów 25 zł. Więcej informacji na stronie.
 


data publikacji 08 04 2011 powrót do Archiwum >
close