A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
08 10 2007 Warszawskie konfrontacje architektoniczne Serdecznie zapraszamy we czwartek 11.10.2007 r. o godz. 19.00 do Hali B w Muzeum Powstania Warszawskiego na wykład pt. „Different themes in architecture of A69”..
Wykład wygłoszą Jaroslav Wertig i Matiej Sisolak - architekci z pracowni A69 (Czechy). Spotkanie poprowadzi Hubert Trammer.

Warszawskie konfrontacje architektoniczne to cykl co miesięcznych spotkań z najwybitniejszymi światowymi architektami i urbanistami, którego celem jest analiza kierunków rozwoju Warszawy oraz interpretacja jej przestrzeni .

A69 Arhitekti to pracownia, którą prowadzą trzej urodzeni w 1969 roku architekci – Boris Redčenkow , Prokop Tomašek i Jaroslav Wertig. Pracownia powstała w 1994 roku w mieście Cheb w zachodnich Czechach. Zwycięstwo w 1999 roku w konkursie zamkniętym na osiedle Villa Park Strahov i praca nad jego realizacją spowodowały otwarcie w 2000 roku filii pracowni w Pradze. A69 Arhitekti ma koncie kilkadziesiąt projektów i realizacji na terenie całej Republiki Czeskiej. Miejscowością gdzie znajduje się najwięcej ich nagrodzonych realizacji są Františkovy Lázně – Sanatorium Dr.Petáka, przebudowę ulicy Anglickiej, oraz korytarz wiodący do Hotelu Pawlik. A 69 Arhitekti są też autorami licznych domów jednorodzinnych o indywidualnym charakterze.
www.A69.cz

wstęp wolny

data publikacji 08 10 2007 powrót do Archiwum >
close