A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
16 03 2013 Warszawa. Lubię to!

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 8-10 lat na warsztaty plastyczno-historyczne o Powstaniu Warszawskim. Będzie to niecodzienna okazja spotkania z powstańczym łącznikiem, który opowie o radosnych i smutnych chwilach w powstańczej Warszawie, Harcerskiej Poczcie, barykadach i „bocianim gnieździe”.
Jak zawsze, na warsztatach nie zabraknie elementów plastycznych, muzycznych i ruchowych. Dzieci poznają, gdzie działał teatrzyk „Kukiełki pod Barykadą” i skąd nadawało powstańcze radio. Dowiedzą się, czego najbardziej brakowało Powstańcom oraz co zrzucały Liberatory. Wśród uczestników rozlosujemy książkę „Jestem Miasto. Warszawa”, która zainspirowała nas do stworzenia warsztatów.


Warszawa. Lubię to! – jest to cykl warsztatów dla dzieci o historii Warszawy, obejmujący 8 spotkań. Na zajęciach dzieci odkrywają miasto w kolejnych okresach historycznych. Dowiadują się jak rosło zmieniało się życie jego mieszkańców. Poznają znaczenie zapomnianych słów i wygląd nieistniejących już miejsc. A przede wszystkim – biorą udział w tworzeniu opowieści o Warszawie i Warszawiakach, nadając miastu nowe kolory i budując je według swojej własnej wizji.

 

16 marca, godz. 11.00 i 13.00, wstęp wolny, rezerwacja lubieto@1944.pl (prosimy o podanie imienia, nazwiska i wieku dziecka oraz wybranej godziny warsztatów)
 


data publikacji 11 03 2013 powrót do Archiwum >
close