A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
26 04 2010 Tytuł Roboczy „WARSZAWIACY”. WIECZÓR WIETNAMSKI.

Zapraszamy na nowy cykl spotkań „TYTUŁ ROBOCZY WARSZAWIACY. Nowi, starzy swoi? Warszawiaków pytania o tożsamość”. Pierwsze spotkanie poświęcone będzie społeczności wietnamskiej w Warszawie, a gośćmi specjalnymi będą Nam Le Tuan, Van Pham, Jakub Królikowski, Joanna Warsza.


Czy Wietnamczycy czują się warszawiakami? Jak postrzegają miasto, w którym żyją – czy stworzyli już własną topografię miasta z jego centrum i peryferiami? Jak silna różnica przebiega pomiędzy pokoleniem imigrantów a pokoleniem osób urodzonych i wychowanych w Polsce? Co przeszkadza a co pomaga w integracji Polaków z Wietnamczykami? Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć podczas naszego spotkania na Chłodnej 25. Nasi goście to z jednej strony młodzi, aktywni przedstawiciele społeczności wietnamskiej, z drugiej strony – polscy kuratorzy i pomysłodawcy różnorodnych działań artystycznych, skupionych wokół promocji kultury wietnamskiej w Polsce (między innymi „Podróż do Azji”, Festiwal Filmowy  „Kino w pięciu smakach”).


Spotkaniu towarzyszy pokaz zdjęć Bartłomieja Zaranka, w przenośnym fotoplastikonie na Chłodnej 25.


Serdecznie zapraszamy! 26 kwietnia / godz.19.00 / Chłodna 25, wstęp wolny.


***

TYTUŁ ROBOCZY „WARSZAWIACY”.

Zadaniem nowego cyklu spotkań będzie ukazanie Warszawy ze względu na wielokulturowość i wieloetniczność jej mieszkańców. Każde spotkanie poświęcone będzie wybranej wspólnocie kulturowej, której przedstawiciele biorą czynny udział w tworzeniu nowoczesnego obrazu miasta.

Goście Tytułu Roboczego „WARSZAWIACY” to wybitni artyści, animatorzy kultury, historycy oraz działacze społeczni, zaangażowani w rozwój Warszawy poprzez promocję lokalnych społeczności lub popularyzację innych kultur w przestrzeni publicznej.

Organizatorem spotkań są: Muzeum Powstania Warszawskiego i Instytut Stefana Starzyńskiego oraz Chłodna 25.
 


data publikacji 20 04 2010 powrót do Archiwum >
close