A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
11 09 2012 Twoja Klisza z Powstania 2012 - konkurs fotograficzny.

Od 11 do 30 września na portalu tvnwarszawa.pl > trwa głosowanie internautów na najlepsze zdjęcia z 6. edycji fotograficznej gry miejskiej "Twoja Klisza z Powstania", która odbyła się 4 sierpnia na ulicach warszawskiej Woli. Do udziału w grze, poprzez rejestrację prowadzoną na stronie www.klisza.1944.pl >, zgłosiło się 300 uczestników. Jak co roku uczestnicy zgłosili swoje zdjęcia wykonane podczas gry do konkursu fotograficznego. Spośród zgłoszonych zdjęć jury w składzie: Tomasz Meuś – przewodniczący jury, fotograf; Piotr Bakalarski, TVN Warszawa; Krzysztof Ostrowski, Polski Klub Stereoskopowy; Maria Ejchman, p.o. Kierownika Muzeum Woli – oddział Muzeum Historycznego m.st. Warszawy; Paweł Brząkała, Muzeum Powstania Warszawskiego wybrało 20 najlepszych zdjęć oraz najlepsze zdjęcia stereoskopowe. Internauci zadecydują, które z 20 zdjęć są najlepsze. Zapraszamy do głosowania! Wyniki zostaną ogłoszone podczas finału konkursu w październiku.


Głosuj na najlepsze zdjęcie z "Twojej Kliszy z Powstania 2012" >


Tegoroczna fotograficzna gra miejska „Twoja Klisza z Powstania” odbyła się na warszawskiej Woli. Na ponad 3-kilometrowej trasie rozmieszczonych było 15 różnych punktów, prezentujących aspekty powstańczego życia. I tak wśród nich znalazły się m.in. układanie Pałacyku Michla na terenie tzw. Serka Wolskiego, koszary na ul. Chłodnej, kalambury na schodach Kościoła św. Karola Boremeusza, kręcenie trotylu na terenie szpitala przy ul. Siennej czy dojenie atrapy krowy na terenie Muzeum Woli. Uczestnicy w niektórych punktach mieli za zadanie odnaleźć ukryte litery, które razem ułożyły się w miejsce finałowe, które w tym roku znalazło się na terenie Domu Słowa Polskiego przy ul. Miedzianej.


Pierwsi uczestnicy dotarli na finał gry już ok. godz. 14.00. Trasę ukończyła zdecydowana większość osób, a ponad 200 prawidłowo rozwiązało wszystkie zagadki i zadania, znajdujące się na karcie do gry. W tym roku, dzięki współpracy z Polskim Klubem Stereoskopowym, po raz pierwszy uczestnicy mieli możliwość wykonywania zdjęć techniką stereoskopową.

 


data publikacji 12 09 2012 powrót do Archiwum >
close