A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
18 05 2005 Sybilla 2004 18 maja w Muzeum Narodowym w Warszawie, w trakcie uroczystości Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku – Sybilla 2004, Muzeum Powstania Warszawskiego otrzymało główną nagrodę - Grand Prix..
W uzasadnieniu znalazły się następujące słowa: „W ciągu niespełna roku udało się zbudować Muzeum, na które społeczeństwo polskie czekało kilkadziesiąt lat. W budynku stuletniej elektrowni otwarto jedną z najbardziej interesujących i nowoczesnych placówek muzealnych na świecie. W ogromnym Parku Wolności stanął jedyny w Polsce na taką skalę Mur Pamięci z nazwiskami poległych Powstańców.
Setki tysięcy zwiedzających, tysiące międzynarodowych artykułów prasowych, i wreszcie – ogromne zaangażowanie i wzruszenie Powstańców – pokazały jak istotną rolę odgrywa to miejsce dla przyszłych pokoleń, dla przekazania światu ważnej części polskiej historii”.

Nagroda to statuetka Sybilli, dyplom oraz 33.000 złotych.

Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski w trakcie uroczystości powiedział, że odbiera tę nagrodę w imieniu wszystkich, którzy przez 60 lat czekali na to Muzeum.

Sybilla 2004

data publikacji 20 05 2005 powrót do Archiwum >
close