A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
19 04 2013 Świetlny hołd dla Powstańców Warszawskiego Getta.

19 kwietnia o godz. 21.30 warszawiacy będą świadkami niezwykłej instalacji świetlnej upamiętniającej Powstanie w Getcie Warszawskim. Spod Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Historii Żydów Polskich zostaną skierowane w niebo dwa snopy światła. Będzie to świetlny hołd dla powstańców i wszystkich ofiar Zagłady.

 

Instalację uruchomią: powstaniec z Getta Warszawskiego i uczestnik Powstania Warszawskiego Szymon Ratajzer „Kazik” oraz uczestnik Powstania Warszawskiego Eugeniusz Tyrajski „Sęk” z pomocą harcerzy i wolontariuszy.

 

Uroczystość będzie transmitowana na żywo za pomocą livestreamingu na urządzenia mobilne w serwisie Facebook Muzeum Powstania Warszawskiego (www.facebook.com/1944pl) i Muzeum Historii Żydów Polskich (www.facebook.com/jewishmuseum).

Warszawa jest miastem dwóch Powstań. Pierwszego powstania miejskiego
w okupowanej Europie oraz największego powstania w czasie drugiej wojny światowej. Fakt ten nadaje historii Warszawy szczególnego charakteru. Łączy nas wspólna pamięć, a jej znakiem będą dwa słupy światła palące się w Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Historii Żydów Polskich.

 

Miejsce:
Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79
Muzeum Historii Żydów Polskich, ul. Anielewicza 6
 

 

 


data publikacji 19 04 2013 powrót do Archiwum >
close