A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
19 02 2012 Spotkanie z Zawiszakiem-Pilotem.

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 11-15 lat na kolejne spotkanie z cyklu „Zawiszacy tacy jak my”. 19 lutego, o godzinie 12.00 w Sali Małego Powstańca gościem specjalnym będzie Jerzy Grzelak ps. Pilot. Wstęp bezpłatny. Rezerwacja: 22 539 79 70, zawiszacy@1944.pl

 

Raz w miesiącu, dzieci wykonując zadania podobne do tych zawiszackich z okresu okupacji, mają okazję zdobyć wiedzę o II wojnie światowej, ćwiczyć umiejętność współpracy i dobrze się bawić. A to wszystko związane z historią konkretnych Zawiszaków – bohaterów tamtych dni, którzy są obecni na zajęciach.

 

  • Jerzy Grzelak ps. Pilot – urodził się w 1935 roku na warszawskim Mokotowie. Jego tata przed wojną był jednym z właścicieli  wydawnictwa „Trzaska, Evert, Michalski”, które specjalizowało się w encyklopediach i słownikach. Jako chłopiec marzył o tym, aby mieć własna szablę i zostać szermierzem. Razem z kolegami w czasie okupacji spotkali się na strychu jego domu i przygotowywali się do służby łączników poznając bardzo dokładnie całą okolicę. W czasie Powstania był łącznikiem i obserwatorem. Po upadku Powstania razem z chorą mamą ukrywał się w ruinach miasta. Po wojnie był współtwórcą polskiej fabryki zegarków w Błoniu. Do dziś mierzenie czasu jest jego pasją. Jest Kawalerem Orderu Uśmiechu – uwielbia pracować z dziećmi i przebywanie z młodzieżą daje mu mnóstwo radości każdego dnia. 

data publikacji 13 02 2012 powrót do Archiwum >
close