A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
23 10 2008 SPOTKANIE Z ANIMACJĄ Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza na spotkanie otwarte z Marcinem Kobyleckim, producentem związanym z największym w Polsce studiem animacji komputerowej i efektów specjalnych - Platige Image, gdzie m.in. zrealizowano nominowaną do Oscara „Katedrę" Tomasza Bagińskiego. Spotkanie odbędzie się 25 października, godz. 18.00. Wstęp wolny..
Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „ANIMUJ" poświęconego sztuce animacji. Szczegóły na stronie www.animuj.1944.pl

Marcin Kobylecki jest także współtwórcą filmu „Sztuka spadania" i „Arka", nominowanego do Złotej Palmy festiwalu filmowego w Cannes. Film ten, w reżyserii Grzegorza Jonkajtysa otrzymał prestiżową nagrodę „Best of Show" na festiwalu animacji komputerowej i efektów specjalnych SIGGRAPH. Podczas spotkania uczestnicy poznają kulisy planu (making of) i kolejne etapy tworzenia animacji.

Akcja filmu „Arka" toczy się w świecie zdziesiątkowanym przez zarazę. Resztki zbiorowości ludzkiej w ogromnych tankowcach podążają w poszukiwaniu krainy wolnej od choroby. Przewodzi im mężczyzna. Jednak sam stając się nosicielem śmiertelnej choroby, nie jest świadom prawdziwej istoty wirusa...(Stopklatka).

Grzegorz Jonkajtys (ur. 1972) - grafik, animator, reżyser. Absolwent Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, który ukończył z dziekańskim wyróżnieniem w 1997 roku. Jego debiutancki "Mantis", krótkometrażowy film animowany, ukończony w 2001 roku, zdobył szerokie uznanie zwyciężając na krajowych i międzynarodowych festiwalach filmowych. Od kilku lat pracuje w amerykańskiej firmie CafeFX (www.cafefx.com), specjalizującej się w realizacji efektów specjalnych na potrzeby dużych hollywoodzkich produkcji. Brał udział przy tworzeniu efektów specjalnych do takich filmów jak: „Liga dżentelmenów", „Gothika", „Hellboy", „SinCity", „Labirynt Fauna".
data publikacji 23 10 2008 powrót do Archiwum >
close