A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
04 08 2013 Spacery śladami Powstania Warszawskiego.

W drodze do pracy i na studia, podczas niedzielnego spaceru, na rowerowej przejażdżce – przemierzając Warszawę niemal na każdej ulicy możemy znaleźć ślady historii miasta. Wśród nich zdecydowaną większość stanowią miejsca związane z Powstaniem Warszawskim. Mijając je na co dzień większość z nas nie zwraca na nie uwagi. O istnieniu niektórych wiedzą tylko najwięksi pasjonaci. Proponujemy warszawiakom i turystom cykl spacerów „Śladami Powstania Warszawskiego”.

 

Przez cztery kolejne niedziele (od 14 lipca do 4 sierpnia), przewodnicy Muzeum Powstania Warszawskiego będą oprowadzać grupy chętnych po Starówce, Śródmieściu Północnym, Woli i Ochocie. Nasi przewodnicy opowiedzą o specyfice powstańczych walk w omawianej dzielnicy. Kto walczył na mijanych ulicach? Gdzie w danej dzielnicy budowano barykady? Które budynki były najbardziej strategiczne? Chcesz poznać odpowiedzi na te i inne pytania? Zapraszamy na spacery po Warszawie śladami Powstania Warszawskiego!

 

Plan spacerów:
1. Stare Miasto (14 lipca): Plac Zamkowy (miejsce zbiórki) - Katedra św. Jana - Dziekania - Dom Profesorów na Brzozowej - Szpital w Kościele Benedyktynek Sakramentek - PWP (prowadzenie Szymon Niedziela).
2. Wola (21 lipca): Kościół Redemptorystów przy ul. Karolkowej (miejsce zbiórki) - Skwer Wandy Felicji Lurie - Szpital na Płockiej - Egzekucje na Woli - Obóz Przejściowy w Kościele św. Wojciecha - Reduta 56 (prowadzenie Paweł Bajda). 
3. Śródmieście Północne (28 lipca): Dworzec Pocztowy i Dom Kolejarza (miejsce zbiórki) - Twardy front - zdobycie Prudentialu - zdobycie PASTY - Poczta Główna - walki na Kredytowej i Jasnej - barykady w Alejach Jerozolimskich (prowadzenie Szymon Niedziela).  
4. Ochota (4 sierpnia): Plac Narutowicza (miejsce zbiórki) - Kościół św. Jakuba - Zieleniak - ulica Barska - Reduta Kaliska - Reduta Wawelska - Reduta Kaliska (prowadzenie Karol Karasiewicz). Zbiórka o godz. 12.00 przed kościołem św. Jakuba na Placu Narutowicza. 


data publikacji 29 07 2013 powrót do Archiwum >
close