A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
20 12 2007 Sentymentalna podróż do czasów Złego Instalacje, wystawy fotografii, koncerty i projekcje filmowe wypełniają program festiwalu Niewinni Czarodzieje, który do niedzieli trwać będzie w różnych częściach miasta.
Impreza, organizowana przez Muzeum Powstania Warszawskiego, nawiązuje do lat 50. i 60. .
XX wieku, kiedy niezwykły klimat Warszawy współtworzyli pisarz Leopold Tyrmand, jazzman Krzysztof Komeda i reżyser Roman Polański.
W Drukarni przy ulicy Ogrodowej oglądać, można zdjęcia autorstwa Tadeusza Rolkego i Eustachegp Kossakowskiego zebrane pod wspólnym tytułem „Rzeczywistość w obiektywie". Tam też odbędzie się maraton najlepszych polskich filmów lat 50. i 60.
Ciekawie zapowiadają się warsztaty mody, podczas których Barbara Hoff i Tadeusz Rolkę opowiedzą, co i jak nosiło się pół wieku temu w Polsce.
W Centrum Artystycznym przy Konopnickiej 6 Maria Peszek zaśpiewa piosenki z płyty „miasto mania" i nowe aranżacje utworów Komedy. Można też będzie wziąć udział w potańcówce w stylu praskim.
Kulminacyjny punkt festiwalu zaplanowano w sobotnią noc. Wówczas na kilka godzin ożyje zapomniana Biblioteka Krasińskich przy ulicy Okólnik 9. W zrujnowanych, ale wciąż imponujących salach powstaną sceny, bary, instalacje - całość pod hasłem „Co Złego to my". Uczestnicy będą mieli okazję zagrać w znane ze starych filmów gry.
- Chcę, żeby ludzie byli współtwórcami tego miejsca. Weszli w interakcje z innymi i z tą przestrzenią - mówi Moni-ka Grochowska, pomysłodawczyni „ Co Złego to my".

Rzeczpospolita (16-11-2007)
data publikacji 20 12 2007 powrót do Archiwum >
close