A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
23 06 2015 Sagi rodów warszawskich. Czerwiec.

Serdecznie zapraszamy na wykłady z cyklu „Kiedy myślę Warszawa – Sagi Rodów Warszawskich” wygłaszanych w Muzeum Powstania Warszawskiego.
Cykl wykładów będzie poświęcony warszawskim rodzinom. Ich historii, związkom z Warszawą, życiem miasta, pracą, walką i rolą tych rodzin w kształtowaniu obrazu społecznego i kulturowego Warszawy. Jednym z ważnych zagadnień będzie Powstanie Warszawskie w kontekście kształtowania przez dom rodzinny pewnych moralnych postaw młodych ludzi, ze szczególnym uwzględnieniem dziewcząt zaangażowanych w konspiracje i potem w Powstanie. Niewiele o nich wiadomo. Wiemy, że były łączniczkami, sanitariuszkami, szyfrantkami, kurierkami, ale bliżej i szerzej są mało znane. One i ich rodziny będą w dużej mierze bohaterkami tych spotkań.

 

Spotkania odbywać się będą we wtorki o godzinie 18.00 w Muzeum Powstania Warszawskiego w Audytorium Jana Nowaka Jeziorańskiego. Każde ze spotkań potrwa ok. 1,5 godz. Wykłady poprowadzi Joanna Bojarska.

 

Spotkania w czerwcu:

  • 23.06

Dziewczęta od Szachtmajerowej.

  • 30.06

Antoni Magier - kronikarz Warszawy i jego mała Ojczyzna. UWAGA! Ze względu na zły stan zdrowia prowadzącej, wykład został odwołany. O nowej dacie poinformujemy wkrótce.


data publikacji 22 06 2015 powrót do Archiwum >
close