A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
06 08 2011 Ruszyła rejestracja na Twoją Kliszę z Powstania.

Ruszyła rejestracja na 5. edycję fotograficznej gry miejskiej „Twoja Klisza z Powstania”, organizowana w ramach obchodów 67. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Tym razem powstańczy fotoreporterzy, ale również i operatorzy, będą mieli okazję odkryć nieznane zakątki warszawskiego Starego Miasta, bo to właśnie tam 6 sierpnia rozegra się prawdziwie konspiracyjna rywalizacja śladami powstańczego fotoreportera Wiesława Chrzanowskiego. Aby wziąć udział w grze należy się zarejestrować na stronie: www.klisza.1944.pl


Jak się robiło zupę „pluj”?, Jak wyglądała powstańcza przysięga? i co się stało z Małym Powstańcem?”. Na te i wiele innych zagadek poznają rozwiązanie tegoroczni uczestnicy gry. W tym roku czeka ponad 2 km trasa z licznymi zadaniami do wykonania, wśród nich m.in. odnalezienie ukrytej mapy, czy odsłuchanie tajnego komunikatu. Podczas tej edycji głównym zadaniem będzie wskazanie lokalizacji trzech zdjęć Wiesława Chrzanowskiego, które ukryte będą w zakonspirowanych i specjalnie iluminowanych punktach. Gra rozpocznie się w późnych godzinach wieczornych, dlatego specjalnie przygotowane iluminacje pozwolą na nowo odkryć zakątki Starówki. Wygrywa ten, kto po wypełnieniu wszystkich zadań i odnalezieniu ukrytych zdjęć jako pierwszy dotrze do mety. W tym roku oprócz zdjęć uczestnicy gry będą mogli nagrywać krótkie filmy, które wezmą udział w konkursie. Zdjęcia i filmy uczestników zrobione podczas gry wezmą udział w konkursie, którego finał planowany jest na jesień.

 


Tegoroczna edycja gry inspirowana jest twórczością Wiesława Chrzanowskiego, powstańca i reportażysty, legendarnego fotografa walk  powstańczych na Starym Mieście. Wiesław Chrzanowski, zmarły 28 kwietnia 2011. Podczas 63 dni Powstania wykonał kilkaset unikalnych zdjęć, które udało mu się zachować, pomimo uwięzi i tułaczki przez obozy jenieckie. Powstańcza twórczość Wiesława Chrzanowskiego będzie prezentowana na wystawie „Ludzie Starówki” w Fotoplastikonie Warszawskim od 2 sierpnia, która również pomoże uczestnikom w rozwiązywaniu zagadek.

 

  • Sponsor projektu:


 


data publikacji 04 08 2011 powrót do Archiwum >
close