A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
01 12 2006 "Bohdziewicz. W stulecie urodzin" – konferencja Instytut Stefana Starzyńskiego i Muzeum Powstania Warszawskiego zapraszają w dniach 1-2 grudnia br. do Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego na konferencję poświęconą Antoniemu Bohdziewiczowi w stulecie urodzin reżysera..
Antoni Bohdziewicz był reżyserem filmowym, pedagogiem, jednym z założycieli Łódzkiej Szkoły Filmowej. Przed wojną pracował jako spiker radiowy i recenzent filmowy, w latach 1931-35 studiował w paryskiej Ecole Technique de la Photographie et Cinematographie. Podczas wojny jako członek Polski Podziemnej kierował referatem foto-filmowym Wydziału Propagandy Mobilizacyjnej AK. W trakcie Powstania Warszawskiego prowadził zespół operatorów kronik powstańczych. W latach 1948-1966 był kierownikiem Katedry Reżyserii PWSF w Łodzi.
W programie konferencji znajdują się referaty, pokazy filmów dokumentalnych i fabularnych w reż. A. Bohdziewicza oraz panel wspomnieniowy z udziałem Wiesławy Czapińskiej, Kazimierza Kutza i Andrzeja Zakrzewskiego.
Szczegółowy program w załączniku.
Zapraszamy!
data publikacji 01 12 2006 powrót do Archiwum >
close