A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
29 06 2014 PUSZ - "Pąki białych róż". Płyta i koncert.

„Pąki białych róż” to debiutancka płyta projektu muzycznego PUSZ - Pawła Osickiego, wokalisty, producenta muzycznego i perkusisty m.in. kultowej grupy Pogodno. Na płycie usłyszymy Stanisława Soykę, a wśród muzyków występują m.in. Jacek „Budyń” Szymkiewicz i Antoni „Ziut” Gralak.

„Pąki białych róż” to album, na którym znalazły się nowoczesne wersje znanych piosenek patriotycznych i ludowych, którym Paweł Osicki nadał zupełnie inne, wyjątkowe brzmienie. Muzyka PUSZ oscyluje pomiędzy alternatywą, elektroniką, jazzem i popem, jest wieloplanowa.

 

Koncepcja albumu została zainspirowana historiami rodzinnymi Osickiego, stąd obecność utworów takich jak Pąki białych róż, O mój rozmarynie, czy Czerwone jabłuszko. Jak mówi Osicki: Pomysł na nagranie tej płyty zrodził się w 2009 roku, inspiracją były rodzinne opowieści i tradycje. Zainteresowany tematem polskich pieśni patriotycznych i legionowych, szybko zauważyłem, że muzyka ta wymaga odświeżenia, nowych interpretacji. Po półtorarocznej pracy nad aranżacją i nagraniami wybranych utworów, zaprosiłem Stanisława Soykę i pozostałych muzyków, by nadać utworom finalny kolor i kształt. Treści tekstowe piosenek zostały zmniejszone o pewne wersy i zwrotki, by podkreślić to, co w nich ponadczasowe i co buduje ich narrację.

 

Płyta ukaże się 24 czerwca nakładem Muzeum Powstania Warszawskiego.

 

29 czerwca o godz. 18.00 w Parku Wolności na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się koncert promujący wydawnictwo.

 

Paweł Osicki (vocal, perkusja, sample) wystąpi z zespołem w składzie:

  • Stanisław Soyka (vocal),
  • Jacek „Budyń” Szymkiewicz (gitara i vocal),
  • Antoni „Ziut” Gralak (trąbka),
  • Sławomir Jaskułke (fortepian),
  • Jacek Mazurkiewicz (kontrabas),
  • Robert Hass (skrzypce),
  • Michał Kusz (gitara elektryczna),

Wstęp wolny.

 


data publikacji 18 06 2014 powrót do Archiwum >
close