A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
07 01 2011 Przyznaj nam Wdechę za Festiwal!

Gazeta Wyborcza po raz siódmy przyznaje kulturalne nagrody Gazety "Co jest Grane?". Festiwal Warszawski "Niewinni Czarodzieje" został w tym roku nominowany do nagrody w kategorii "Wydarzenie roku 2010". Zachęcamy do oddania głosu na Muzeum Powstania Warszawskiego w Plebiscycie Publiczności.

 

  • Aby zagłosować na Muzeum Powstania Warszawskiego należy wysłać SMS na nr 71007 o treści WDECHY 14 IMIE UCZESTNIKA NAZWISKO UCZESTNIKA (np. WDECHY 14 JAN KOWALSKI)


Jest to  także możliwość wygrania jednej z trzech wycieczek marzeń na Wyspy Kanaryjskie! Dla najbardziej aktywnych uczestników plebiscytu (największa liczba wysłanych SMS-ów) redakcja przygotowała także nagrody pocieszenia: bilety do kina, na wystawy, książki, zaproszenia na Galę Finałową WDECHY 2010 i gadżety reklamowe.Wygrywają kolejni najbardziej aktywni uczestnicy konkursu do momentu wyczerpania puli nagród!


Plebiscyt i konkurs trwają od dnia 7 stycznia 2011 roku do dnia 1 lutego 2011 roku.


Szczegóły i regulamin na www.wdechy.pl

 

  • Festiwal Warszawski organizowany jest od 2005 roku przez Instytut Stefana Starzyńskiego (oddział Muzeum Powstania Warszawskiego). Idea Festiwalu Warszawskiego "Niewinni czarodzieje" nawiązuje do odwilży października po 1956r., jednego z najbardziej barwnych okresów w polskiej kulturze lat 50. Patronami festiwalu do tej pory byli m.in. Leopold Tyrmand, Krzysztof Komeda, Zbigniew Cybulski, Kalina Jędrusik czy Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski. Celem Festiwalu jest promocja sylwetek znanych postaci życia kulturalnego Warszawy i poprzez ich twórczość inspirowanie młodych warszawskich twórców do realizacji innowacyjnych, atrakcyjnych wydarzeń artystycznych aktywizujących i sprzyjających integracji różnych pokoleń mieszkańców stolicy. Staramy się pokazywać uczestnikom ciekawe, czasami nieco zapomniane miejsca i przestrzenie. Do tej pory organizowaliśmy nowatorskie przedsięwzięcia w piwnicach hotelu Europejskiego, w piwnicach kamienicy na Smolnej, w kinie „Iluzjon”, czy w opuszczonej Bibliotece Krasińskich na ul. Okólnik, w kinie „Wars” na Nowym Mieście, na Dworcu Głównym, czy w dawnej siedzibie KC i w dawnej restauracji Sofia.

data publikacji 07 01 2011 powrót do Archiwum >
close