A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
18 08 2011 Przewodnik po warszawskich blokowiskach - promocja.

Muzeum Powstania Warszawskiego i Instytut Stefana Starzyńskiego zapraszają na wieczór promocyjny (przy kompocie i budyniu) "Przewodnika po warszawskich blokowiskach", autorstwa Jarosława Trybusia, ze wstępem Marleny Happach. 18 sierpnia (czwartek), godz. 18.30. Bar Mleczny "Sady", ul. Krasińskiego 36, Warszawa - Sady Żoliborskie, wstęp wolny.

„Przewodnik po warszawskich blokowiskach” to już trzeci tom serii przewodników po Warszawie, wydawanych staraniem Instytutu Stefana Starzyńskiego. Celem projektu jest promocja Warszawy zarówno wśród jej mieszkańców, jak i osób odwiedzających stolicę. Publikując przewodniki staramy się zaprezentować Warszawę jako miasto ciekawe, nowoczesne, dynamicznie się rozwijające, ale jednocześnie mające bardzo bogatą historię.
Wcześniejsze publikacje, „Przewodnik po powstańczej Warszawie” Jerzego S. Majewskiego i Tomasza Urzykowskiego oraz „Filmowy przewodnik po Warszawie” Grzegorza Sołtysiaka, były pozycjami wyczekiwanymi na rynku wydawniczym i odpowiadającymi na społeczną potrzebę poszerzania wiedzy na temat historii i współczesnego kształtu stolicy. Publikacje te odbiły się szerokim echem, wzbudzając żywe zainteresowanie czytelników, co zaowocowało wyczerpaniem nakładów i koniecznością realizacji dodruków.

„Przewodnik po warszawskich blokowiskach” zaś narodził się, jak tłumaczy Dariusz Gawin, zastępca dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego, z przekonania, że Warszawa potrzebuje nowych sposobów opisu własnej tożsamości. Dlatego oddajemy do rąk czytelników książkę, gdzie proponujemy takie sposoby opowiadania o stolicy, w których mogliby się rozpoznać.


data publikacji 16 08 2011 powrót do Archiwum >
close