A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
29 06 2007 Projekt „Retransmisja” w Muzeum Powstania Warszawskiego "Retransmisja" - sztuka dla zmian jest pierwszą akcją organizowaną w ramach większego projektu "sztuki pro społecznej" znanej również jako "art for social change".

.
Projekt wykorzystując różne gatunki sztuki oraz internet będzie realizowany na terenie Warszawy ze szczególnym nasileniem w dniach 06 - 08 lipca 2007r.

„Retransmisja” polega na przekazaniu młodzieży obrazu Warszawy, jaki pielęgnują bohaterowie naszej akcji - Warszawiacy, którzy pamiętają starą Warszawę. Muzeum Powstania Warszawskiego stało się miejscem spotkań najmłodszego z najstarszym pokoleniem warszawiaków, gdzie nastąpiło porozumienie dwóch, wydawałoby się tak odległych od siebie generacji. Warszawa przedwojenna – to wygląd i przestrzeń miasta, ale też rzeczy ulotne, jak dawne tańce, techniki parzenia kawy, fryzury i stroje - zostały zachowane w pamięci konkretnych ludzi. Spotkanie ze starszymi warszawiakami wiąże się ze spotkaniem z Warszawą dawną i szukaniem tożsamości miasta, którą tworzą jego mieszkańcy.

Pomysłodawcą projektu jest Monika Grochowska. Organizatorami projektu są Fundacja "Arteria" i Instytut Stefana Starzyńskiego, oddział Muzeum Powstania Warszawskiego

Szczegóły na stronie www.retransmisja.pl


data publikacji 29 06 2007 powrót do Archiwum >
close