A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
13 03 2010 Premiera płyty GAJCY SZYC PIEROŃCZYK.

Dla wszystkich miłośników poezji Tadeusza Gajcego Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało wyjątkowy album. Wiersze Tadeusza Gajcego recytowane przez Borysa Szyca z towarzyszeniem muzyki skomponowanej przez Adama Pierończyka zaowocowało powstaniem oryginalnego wydawnictwa - collag’u słowno-muzycznego. To połączenie trzech artystycznych wrażliwości - poety, aktora i muzyka.

 

Dodatkowym atutem wydawnictwa jest nowoczesna i zaskakująca szata graficzna. Na książeczce załączonej do płyty znalazły się wszystkie wykonywane wiersze.


Premiera 13 MARCA 2010. Płyta do kupienia w Muzeum Powstania Warszawskiego, Empikach oraz w dobrych sklepach muzycznych.

 

Borys Szyc – ur. 04.09.1978, aktor teatralny i filmowy. Jeden z najbardziej znanych i uznanych aktorów młodego pokolenia, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. Zasłynął rolami postaci o bogatych, niepokornych charakterach, próbujących odnaleźć się w otaczającym świecie. Jest laureatem wielu nagród teatralnych i filmowych, m.in. Felika, nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.

 

Adam Pierończyk – ur. 24.01.1970, saksofonista jazzowy. Muzyk łączący w swojej twórczości instrumentalną precyzję z ogromnym ładunkiem energii. Jego muzykę krytycy określają jako połączenie intelektualnego wyrafinowania i emocjonalności. Uznawany jest za jedną z najważniejszych postaci na polskiej scenie jazzowej. Współpracował z największymi światowymi.

 

 

Fotografia Borysa Szyca autorstwa Szymona Szcześniaka.


  

                                                     


data publikacji 08 03 2010 powrót do Archiwum >
close