A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
30 08 2015 "Pokój na lato" - pawilon rekreacyjno-kulturalny.

Wśród szklanych wieżowców i starych, wolskich kamienic, na zielonej skarpie wśród drzew, powstaje miejsce, w którym wczoraj spotyka się z dzisiaj. Letni pawilon rekreacyjno-kulturalny „Pokój na lato”, w którym jazzowe koncerty, przedwojenne potańcówki i warsztaty inspirowane są tą jedyną i najlepszą Warszawą. Tuż przy Muzeum Powstania Warszawskiego, na rogu Towarowej i Grzybowskiej powstaje przestrzeń, w której niezależnie od peselu każdy miłośnik tego miasta poczuje się wyjątkowo - najlepsi muzycy, przewodnicy, varsavianiści to stali rezydenci „Pokoju”.

 

Pokój na lato” otwieramy 30 lipca 2015 r., o godz. 21.00. koncertem: „PIOTRA ZABRODZKIEGO PODRÓŻ SENTYMENTALNA”. Autorskie interpretacje najpiękniejszych polskich melodii przed - i powojennych przeniosą nas w minioną epokę. Na koncercie usłyszymy i zatańczymy m.in.: TANGO MILONGA, NA PIERWSZY ZNAK, UMÓWIŁEM SIĘ Z NIĄ NA DZIEWIĄTĄ. Zapraszamy na wyjątkową Podróż Sentymentalną wszystkich, którym w duszy gra stolica.

 

Lokalizacja pawilonu nie jest przypadkowa. Powstając przy Muzeum Powstania Warszawskiego „Pokój na lato” dopełnia wydźwięk narracji muzeum. Jest bowiem przestrzenią dialogu, spotkań, relaksu.. Każdy dla kogo Warszawa jest domem, będzie miał na Woli swój Pokój.

 

Można będzie wpaść na koncert jazzowy bądź przy kieliszku chłodnego wina wziąć udział w warsztatach o gwarze warszawskiej; na cyklicznych, wyjątkowych „żurach”, czyli spotkaniach z varsavianistą Jarkiem Wojciechowskim, posłuchać mało znanych ciekawostek o sporcie w międzywojniu, czy życiu towarzyskim Stefana Starzyńskiego.


Aspirujących grajków i wielkie talenty zapraszamy na warsztaty jazzowe z Michałem Polcynem - będziemy rozmawiać o tym, czym jest swing czy czym jest synkopa, ale przede wszystkim będziemy wspólnie grać, improwizować i i tworzyć!

 

Można będzie spróbować swoich sił w pierwszym do tej pory przedwojennym karaoke, albo w sierpniowy wieczór wpaść do letniego kina plenerowego, w którym z gigantycznego hamaka wśród drzew można będzie obejrzeć najbardziej warszawskie z warszawskich filmy. Warsztaty fotograficzne i kulinarne „Jedz powoli”.

 

To miejsce powstaje dla warszawiaków- i będzie na nich czekać od 30 lipca do 27 września. Na warszawskiej mapie miejsc przyjaznych otworzy się jeszcze jeden pokój.- „Pokój na lato”.

 

Partnerem strategicznym „Pokoju na lato” jest Urząd m.st. Warszawy.


data publikacji 04 08 2015 powrót do Archiwum >
close