A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
24 11 2010 Pierwszy weekend z Czarodziejami za nami!

Trwa V festiwal warszawski "Niewinni Czarodzieje", a my już teraz zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z minionego weekendu festiwalowego. Przejdź do galerii zdjęć >


Festiwal rozpoczęliśmy od konferencji w legendarnym SPATiF'ie, w miejscu spotkań artystycznego świata lat 50. i 60. Tego samego dnia odbył się wykład Agnieszki Jacobson-Cieleckiej i Pawła Grobelnego, dotyczący młodego polskiego designu i inpiracji latami 60-tymi. Wieczorem w Fotoplastikonie Warszawskim otworzyliśmy wystawę zdjęć 3D prezentujących postać i twórczość Kaliny Jędrusik.

19 listopada odsłoniliśmy tablicę pamięci Kabaretu Starszych Panów na budynku TVP (od strony ul. Jasnej). Wieczorem we wschodniej rogatce na pl. Unii Lubelskiej odbył się happening komiksowy, podczas którego najlepsi polscy komiksiarze prezentowali swoje inspiracje twórczością Kabaretu Starszych Panów (m.in. Przemysław Trust Truściński, Ernesto Gonzales). Prace powstałe podczas akcji zostaną zlicytowane, a dochód z ich sprzedaży zasili konto Fundacji Sue Ryder. Oprawę muzyczną przygotował Malik z sound systemu SingleDread.

Sobotę 20 listopada rozpoczęliśmy od maratonu filmowego z Wojną Domową pod hasłem "W czasie deszczu dzieci się nudzą" w Chwila Da Klub. Wieczorem w tym samym miejscu zaprezentowaliśmy filmy "Upał" (reż. K. Kutz) i "Jutro Premiera" (reż. J. Morgenstern) z udziałem Jermiego Przybory i Jerzego Wasowskiego oraz aktorów z Kabaretu Starszych Panów. A po filmach imprezę rozkręcił DJ Maceo Wyro.

Także w sobotę miłośników jazzu gościliśmy na koncercie Agi Zaryan, która wykonała m.in. piosenki z repertuaru Kaliny Jędrusik. Wokalistka wystąpiła w towarzystwie zespołu w składzie: Michał Tokaj, David Dorużka, Łukasz Żyta, Michał Barański. Cały koncert poprowadziła sama Aga Zaryan, dodając do utworów swoje refleksyjne komentarze.

Sobotni wieczór i noc zakończyliśmy szalonym danciningiem w dawnej siedzibie Komitetu Centralnego. Zebranym tłumnie gościom do tańca zagrał Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing. Wieczór poprowadził Maciej Ulewicz oraz kolektyw DJ-ski: Papa Zura (Polska), Žilvinas Noruišis (Litwa).

 

Przez cały weekend trwały prace nad renowacją starych mebli z PRL-u, podczas inspirujących warsztatów Meblo Twist. A w niedzielę, w kawiarnii "Jaś i Małgosia", odbyły się bardzo apetyczne warsztaty kulinarne dla dzieci, które poprowadził Paweł Loroch. Dzieciaki nauczyły się robić słynny krem sułtański i "wuzetkę"!

 

  • A przed nami jeszcze:


24 listopada (środa), godz. 21.00
PRYSŁY ZMYSŁY! – koncert zespołu Mały Big Beat Ukulele, kawiarnia Jaś i Małgosia, ul. Jana Pawła II 57 (róg ul. Anielewicza), wstęp wolny

26 listopada (piątek), godz. 19.00
STARSI PANOWIE POSZUKIWANI! – gra miejska, kawiarnia Retrospekcja, ul. Bednarska 28/30
rejestracja od godz. 18.30; start: godz. 19:00, wstęp wolny


26 listopada (piątek), godz. 20.00
NIEPOTRZEBNI MOGĄ PODEJŚĆ. PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO, czyli Śpiewanki Starszych Panów
kawiarnia Jaś i Małgosia, ul. Jana Pawła II 57 (róg ul. Anielewicza), wstęp wolny

27 listopada (sobota), godz. 19.00
BUTEM, KNUTEM – spektakl improwizowany Grupy Teatralnej Klancyk!
Występują: Maciej Buchwald, Bartosz Młynarski, Magda Staroszczyk, Błażej Staryszak, Michał Sufin, Krzysztof Wiśniewski
Sen Pszczoły, ul. Inżynierska 3, wstęp wolny

oraz

KALORYFEERIA, CZYLI OSTATNI NAIWNI – koncert zespołu BiFF
godz. 21:30 NIE, NIE, NIE BUDŹ MNIE, czyli SILENT EVENING
dawna restauracja Sofia na pl. Powstańców Warszawy 1
27 listopada (sobota), godz. 20.00, wstęp z zaproszeniami. (rejestracja zakończona)

A TO MÓJ PRZYJACIEL – warsztaty improwizacji teatralnej, prowadzenie: Michał Sufin (rejestracja zakończona),
25 listopada (czwartek), godz. 19:00
 

Festiwal organizuje Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Instytut Stefana Starzyńskiego.


data publikacji 24 11 2010 powrót do Archiwum >
close