A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
30 06 2005 Otwarcie kawiarni "Pół Czarnej" w Muzeum Powstania Warszawskiego Kawiarnia jest otwarta w godzinach pracy ekspozycji..


W Muzeum Powstania Warszawskiego została otwarta kawiarnia „Pół Czarnej”. Zarówno jej nazwa, jak również wnętrze są stylizowane na czasy przedwojennej Warszawy. Stare, przystrojone koronkowymi serwetami stoliki, antyczne krzesła oraz drewniane obudowy, za którymi ukryto lodówki i bufet, jak również żyrandole tworzą przedwojenny klimat lokalu. Na ścianach kawiarni umieszczono fotografie przedwojennych artystów, a wykonywanych przez nich piosenek można posłuchać z autentycznego patefonu. Kelnerka nosi specjalnie zaprojektowany strój z lat trzydziestych, w rogu kawiarni stoi przepiękne 160 – letnie pianino.


Obok „współczesnych” pozycji w menu figurują zestawy powstańcze: suchary z marmoladą, chleb z sardynkami lub smalcem, można napić się kawy zbożowej, podawanej w przedwojennej zastawie. Pączki i ciastka od Bliklego, lody w kulkach oraz kandyzowane „Owoce z Ziemiańskiej” uzupełniają menu oferty o wspaniałe desery. W ofercie Pół Czarnej można znaleźć również śniadania – warszawskie lub paryskie, a także wybór zup, sałatek lub śledzia w oleju.


Kombatanci, jak również posiadacze karty przyjaciół Muzeum mogą liczyć na 70 - proc. zniżkę na kawę i herbatę.


data publikacji 30 06 2005 powrót do Archiwum >
close