A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
27 06 2011 Ogłoszamy nowy konkurs komiksowy!

Muzeum Powstania Warszawskiego ogłasza V edycję konkursu na komiks o Powstaniu Warszawskim „Powstanie `44 w komiksie”. Konkurs ma zachęcić do artystycznego zgłębiania historii. Do tej pory Muzeum zorganizowało cztery edycje, w tym dwie o zasięgu międzynarodowym.

 
 
Tematem przewodnim konkursu jest powstańcza rzeczywistość zapisana we wspomnieniach uczestników i świadków Powstania. Ponad  2700 relacji wizualno-dźwiękowych dostępnych jest w Archiwum Historii Mówionej, które prowadzi Muzeum Powstania Warszawskiego. Prawdziwe postaci i prawdziwe historie, zapisane w Archiwum Historii Mówionej stały się także inspiracją dla Łukasza Rostkowskiego – „L.U.C-a”, który nagrał unikatową płytę „Warsaw WAR|SAW. Zrozumieć Polskę”.
 
 
Komiks o tematyce historycznej współgra z ideą Muzeum Powstania Warszawskiego. Nasza ekspozycja mówi o historii i kulturze w nowoczesny sposób, dlatego też poszukujemy twórców, którzy w podobny sposób je postrzegają. Z niecierpliwością oczekujemy prac inspirowanych tak wyjątkowym źródłem jakim jest Archiwum Historii Mówionej. Warto pamiętać, że komiks nie rywalizuje z literaturą, stanowi natomiast interesującą i niezwykle plastyczną formę wyrazu – powiedział Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.
 
 
Dyrektorem artystycznym przedsięwzięcia jest Przemek „Trust” Truściński. 
W Jury zasiadają: Łukasz Rostkowski „L.U.C”, Karolina Korwin-Piotrowska, Tomasz Kołodziejczak – przedstawiciel Wydawnictwa Egmont Polska – partnera konkursu, Krzysztof Gawronkiewicz, Szymon Holcman, Rafał Skarżycki, Katarzyna Utracka - Przedstawiciel Muzeum oraz Ernesto Gonzales i Grzegorz Janusz – zwycięzcy edycji 2010.
 
 
 
Dla zwycięzców przewidziano nagrody:
 
I nagroda w wysokości 1.500 euro brutto;
 
II nagroda w wysokości 1.000 euro brutto;
 
III nagroda w wysokości 500 euro brutto.
 
 
 
Termin nadsyłania prac upływa 3 października 2011.

 
 
Partnerem konkursu jest Wydawnictwo Egmont Polska (partner pokonkursowych antologii).
 
Projekt jest realizowany przy współpracy z Pocztą Polską.
 
Patronat medialny: Gazeta Wyborcza, portal komiksowy Gildia.

data publikacji 27 06 2011 powrót do Archiwum >
close