A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
29 07 2005 Norman Davies honorowym członkiem Związku Powstańców Warszawskich .
Dziś w sali im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego odbyła się uroczystość nadania Prof. Normanowi Daviesowi honorowego członkostwa Związku Powstańców Warszawskich i przyznania mu nagrody Jedynki Polskiego Radia „Trudny temat do zgryzienia”. W uroczystości wzięli udział m.in.: Premier Rządu RP Marek Belka, Prezydent Warszawy Lech Kaczyński, Prezes Związku Powstańców Warszawskich Zbigniew Ścibor-Rylski oraz Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Zarządu Okręgu Warszawa Jerzy Wilgat.

"Nigdy nie byłem żołnierzem, ale wiem, że gdybym był w Warszawie podczas wojny, na pewno walczyłbym w Szarych Szeregach. Dlatego to wyróżnienie jest dla mnie takie cenne" - powiedział Norman Davies. "Kiedy byłem w Nowym Jorku nadano mi godność honorowego członka nowojorskiej straży pożarnej. Ktoś z nich przeczytał w mojej książce, że każdego dnia powstania w Warszawie ginęło tyle osób, ile w czasie ataków terrorystycznych na Nowy Jork w 2001 roku. Z tego powodu jestem honorowym członkiem New York Fire Department" - dodał.

Ponadto informujemy, że w niedzielę 31 lipca o godzinie 16.30 Norman Davies spotka się z czytelnikami i będzie podpisywał książki w muzealnym Parku Wolności (wstęp wolny).

data publikacji 31 07 2005 powrót do Archiwum >
close