A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
01 09 2011 Nocny Patrol - rejs po Wiśle śladami Powstania.

Od 1 sierpnia do 22 września warszawiacy będą mieli wyjątkową okazję podążyć szlakiem, który niegdyś przemierzali Powstańcy Warszawscy. Podróż łodzią po Wiśle w rejony historycznych wydarzeń z 1944 roku będzie okazją do poznania historii z perspektywy żołnierzy, którzy podczas walk przeprawiali się na drugi brzeg rzeki.

Rejestracja na wrześniowe rejsy rusza 15 sierpnia, o godz. 10.00 - www.1944.pl/rejestracja
Rejestracja możliwa również pod numerem telefonu 503 099 975. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

„Nocny patrol” to projekt edukacyjny realizowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Fundację Ja Wisła. Pierwszy rejs odbędzie się 1 sierpnia, a kolejne realizowane będą przez 53 noce, do 23 września. Uczestnicy dowiedzą się, co działo się podczas Powstania Warszawskiego na Czerniakowie i popłyną szlakiem, którym przeprawiali się Powstańcy na prawy brzeg Wisły. Odwiedzane miejsca będą pretekstem do podjęcia dyskusji o przyczynach, przebiegu oraz skutkach Powstania Warszawskiego. Planowane są również przystanki w takich miejscach, jak: mała plaża przy Płycie Desantu, brzeg na wysokości ul. Wilanowskiej, czy zwalone przęsło Mostu Poniatowskiego. Podróż trwająca ok. 2 godziny zakończy się w tym samym miejscu, z którego uczestnicy zaczynali swój nocny patrol - w Porcie Czerniakowskim, przy barce Herbatnik.


Dzięki nocnym rejsom po Wiśle mieszkańcy Warszawy i turyści przez najbliższe dwa miesiące będą mieli okazję do jeszcze lepszego poznania historii z 1944 roku i uzupełnienia wiedzy zdobytej w Muzeum Powstania Warszawskiego – mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Bardzo cieszę się z zaproszenia przez Muzeum Powstania Warszawskiego do wspólnego projektu. To dobra okazja, do tego by warszawiacy mogli popłynąć szlakiem Powstania Warszawskiego – mówi Przemysław Pasek, prezes  Fundacji Ja Wisła.


Rejsy będą odbywać się od 1 sierpnia do 23 września.

Rejsy odbywają się: 1-15 sierpnia o godz. 19.30, 16-31 sierpnia o godz. 19.00, Port Czerniakowski, przy barce Herbatnik.

Rejestracja wrześniowa rozpocznie się 15 sierpnia (w święto) o godz. 10.00, Port Czerniakowski, przy barce Herbatnik.

Uwaga! pula wejściówek na sierpniowe rejsy została wyczerpana. Rejestracja na wrzesień rozpocznie się 15 sierpnia.

Rejestracja możliwa poprzez stronę internetową Muzeum Powstania Warszawskiego www.1944.pl/rejestracja lub pod numerem telefonu 503 099 975. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.


Organizatorzy: Fundacja Ja Wisła i Muzeum Powstania Warszawskiego.

 


 


data publikacji 13 08 2011 powrót do Archiwum >
close