A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
14 05 2016 Noc Muzeów z Muzeum Powstania Warszawskiego

W zbliżającą się Noc zapraszamy do darmowego zwiedzania ekspozycji Muzeum Powstania Warszawskiego od 18.00 do północy. Tego samego wieczoru działalność zainauguruje „Pokój na lato” – letni pawilon rekreacyjno-kulturalny zlokalizowany obok Muzeum. Otworzymy go z przytupem: koncertem Warszawskiego Combo Tanecznego. Specjalne wydarzenia przygotowaliśmy również w naszych oddziałach: Fotoplastikonie Warszawskim i dawnym areszcie śledczym Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego.

 

Noc Muzeów w Muzeum Powstania Warszawskiego:

  • darmowe zwiedzanie ekspozycji Muzeum Powstania Warszawskiego w godz. 18.00-24.00

 

  • otwarcie „Pokoju na lato” – letniego pawilonu rekreacyjno-kulturalnego zlokalizowanego na skarpie przy Muzeum Powstania Warszawskiego, na rogu ul. Grzybowskiej i Towarowej. Od 18.00 wspólnie z Kwiaciarnią grafiki zapraszamy do wykonywania pamiątkowych nadruków metodą sitodruku. Warto przynieść własną koszulkę lub torbę bez nadruku. Od godz. 20.00 w ręce gości „Pokoju na lato” oddamy Fotomat, dzięki któremu każdy będzie mógł zrobić sobie niepowtarzalne pamiątkowe zdjęcie. O godz. 21.00 koncert zagra Warszawskie Combo Taneczne (wstęp wolny).

 

  • Dzień później (15.05) w „Pokoju na lato” zagra Pablopavo i ludziki. Początek koncertu o godz. 21.00. Wstęp wolny.

 

WIĘCEJ O OTWARCIU POKOJU NA LATO >

 

 

Noc Muzeów w Fotoplastikonie Warszawskim:

  • wystawa „W co się bawić” prezentująca z przymrużeniem oka to, w jaki sposób ludzie spędzali wolny czas sto lat temu. Stereoskopowe zdjęcia pochodzące z kolekcji Fotoplastikonu Warszawskiego pozwolą spojrzeć na czas beztroski z dystansem i humorem, a także poznać rozrywki właściwe dla początku XX wieku. Zapraszamy w godz. 19.00-1.00. Wstęp wolny. Al. Jerozolimskie 51.

 

 

Noc Muzeów w dawnym areszcie śledczym Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego:

  • bezpłatne zwiedzanie aresztu z przewodnikiem z Muzeum Powstania Warszawskiego. Czas trwania zwiedzania: ok. 25 minut. Wstęp wolny po okazaniu dokumentu tożsamości,  pierwsze wejście o godz. 18.00, ostatnie o 23.30. Gmach Ministerstwa Sprawiedliwości, Al. Ujazdowskie 11. Wydarzenie organizowane we współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości.

 


Zdjęcia: Marek Michalski, Zbigniew Furman i Michał Komuda/MPW


data publikacji 13 05 2016 powrót do Archiwum >
close