A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
26 09 2013 Nawigacyjny Rajd Rowerowy - Żoliborz.

Zwiedzaj żoliborskie zaułki, poznawaj historię dzielnicy oraz główkuj nad intrygującymi zagadkami, jeżdżąc na rowerze! Uczestnicy Nawigacyjnego Rajdu Rowerowego postarają się odszukać odpowiedzi na 37 pytań dotyczących historii, architektury, mieszkańców i sławnych osób związanych z dzielnicą. Przejeżdżając 10-kilometrową trasę po Żoliborzu poznamy najbardziej reprezentatywne dla tej części Warszawy zabytki urbanistyki. Osławiona w piosence zieleń Żoliborza nie będzie nawet na chwilę nas opuszczać. W czasie trasy poznamy Kolonię Oficerską, pełną willi generałów i oficerów, lewicowy Żoliborz spółdzielczy – WSM-owski, Kolonię Urzędniczą przypominającą kameralne osiedle lub prowincjonalne miasteczko oraz Żoliborz Dziennikarski pełen mieszczańskich kamienic i urokliwych willi. Słowem – wszystko najlepsze czym może pochwalić się jedna z najpiękniejszych dzielnic Warszawy.


W tym roku przygotowaliśmy dwie formuły rajdu: rekreacyjną, dla każdego, kto ceni sobie dobrą zabawę z łamigłówką w tle oraz sportową, polecaną osobom kochającym współzawodnictwo, w trakcie której należy wykazać się nie tylko wiedzą o Żoliborzu, ale i sprawnością fizyczną.


W rajdzie rekreacyjnym może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku, należy jedynie pobrać materiały ze strony www.rajd.1944.pl > Uczestnicy jadą bez mapy, korzystając tylko z symboli nawigacyjnych, muszą więc wykazać się dużą spostrzegawczością. Mogą wziąć udział w rajdzie w dogodnym dla siebie momencie, przerwać i kontynuować go w każdej chwili. Ważne, aby odpowiedzi na pytania przesłać do 26 września na adres rajd@1944.pl > – do losowania nagród zostaną wzięte pod uwagę tylko karty odpowiedzi nadesłane w terminie. Rajd rekreacyjny startuje 2 września.


Rajd sportowy odbędzie się 29 września. Uczestnicy jadą z mapą. Tę formułę rajdu polecamy osobom, które lubią rywalizację, ponieważ na przebycie trasy uczestnicy mają określony czas. Osoby biorące udział w rajdzie mogą wykazać się dużą wiedzą oraz sprawnością fizyczną. Na trasie będą przyznawane punkty za wykonanie poszczególnych zadań, co będzie kryterium przy wyborze zwycięzcy. Aby wygrać cenne nagrody, należy wziąć udział w rajdzie w wyznaczonych godzinach, ale pamiętaj, nie należy się ścigać. Start: Park Żołnierzy „Żywiciela” (od strony Teatru Komedia) godz. 11:00.

 

UWAGA! Z powodu remontu kamienicy usunęliśmy pytanie nr 3. Punkty, które można było zdobyć przy tym pytaniu nie będą brane pod uwagę w klasyfikacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


data publikacji 24 09 2013 powrót do Archiwum >
close