A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
08 06 2011 Nasza książka na Liście Skarbów.

Wydana przez Muzeum książka dla dzieci "Czy wojna jest dla dziewczyn" z serii „Muzeum Powstania Warszawskiego dla dzieci” została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Książka autorstwa Pawła Beręsewicza z ilustracjami Olgi Reszelskiej została wyróżniona w III Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej.

 

 

Podczas tegorocznego "Dnia Kierbedziów - Święta Bibliotekarzy i Bibliotek" zostały wręczone nagrody i wyróżnienia w III Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej, organizowanym od 2009 roku przez Muzeum Książki Dziecięcej. W konkursie oceniane są książki wydane w roku poprzedzającym edycję, które do końca marca znalazły się w zbiorach Muzeum Książki Dziecięcej oraz kierowane są do czytelnika nie starszego, niż piętnastoletniego. 10 książek - nagrodzonych i wyróżnionych – zostaje wpisanych na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

 

"Czy wojna jest dla dziewczyn?" została wydana w 2010 roku przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Wydawnictwo Literatura. Publikacja dostępna jest w sklepie w Muzeum Powstania Warszawskiego oraz w e-sklepie w cenie 15 zł. Przejdź do e-sklepu Muzeum >

 


data publikacji 08 06 2011 powrót do Archiwum >
close