A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
02 11 2010 Na złotych piaskach Bułgarii.

Od 2 listopada Fotoplastikon Warszawski zaprasza na wystawę 48 kolorowanych stereoskopowych fotografii wykonanych w czasie podróży po Bułgarii 50 lat temu. Wystawie towarzyszy konkurs na najciekawsze wakacyjne zdjęcie z Bułgarii „Wczasy w Bułgarii”. W  projekcie współuczestniczy Bułgarski Instytut Kultury, który objął wystawę swoim patronatem.

 

  • Zdjęcia pochodzące ze zbiorów Danuty Szlajmer prezentowane będą codziennie od 2 do 13 listopada 2010 (z wyjątkiem poniedziałków i niedziel) w godzinach 10.00-18.00 w oficynie kamienicy przy al. Jerozolimskich 51.


Upamiętniona na fotografiach podróż po Bułgarii przebiegała przez Sofię, Nesebar, Baczkowo, Plovdiv, Pomorie, Słoneczny Brzegu, Złote Piaski, Warnę a także rodopskie góry. Spora część fotografii przedstawia architektoniczne dziedzictwo kraju, od malowniczych ruin starożytnych rzymskich budowli w Warnie poprzez XIV wieczny monastyr w Baczkowie po socrealistyczny sofijski dom towarowy CUM. Inna część programu dokumentuje codzienne życie mieszkańców bułgarskich miejscowości, suszenie tytoniu czy  prace przy wydobyciu soli w Pomorie, kolejna plaże słynnych czarnomorskich kurortów, Słonecznego Brzegu i Złotych Piasków. Różnorodne wątki utrwalone na fotografiach dają widzowi szansę szerszego spojrzenia na Bułgarię sprzed pięćdziesięciu lat.

 


data publikacji 27 10 2010 powrót do Archiwum >
close