A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
24 05 2016 Muzyka pod Liberatorem. Koncert muzyki Jana Krenza w wykonaniu Royal String Quartet

Zapraszamy na wieczór z utworami Jana Krenza, wybitnego polskiego kompozytora i wszechstronnego dyrygenta.

Jan Krenz urodził się w 1926 roku. W okresie okupacji niemieckiej był uczniem Zbigniewa Drzewieckiego (fortepian) i Kazimierza Sikorskiego (kompozycja). W 1943 na koncercie konspiracyjnym w Warszawie wykonano jego I Kwartet smyczkowy. W latach 1949-1968 był związany z Wielką Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, a od 1968 roku pełnił funkcję dyrektora artystycznego i pierwszego dyrygenta Teatru Wielkiego, współpracował również z Filharmonią Narodową i Sinfonią Varsovia jako dyrygent. Wielkie uznanie szerokiej publiczności zyskał jako autor muzyki teatralnej i filmowej (m.in. Kanał Andrzeja Wajdy, Eroica czy Zezowate Szczęście Andrzeja Munka).

 

Utwory Jana Krenza usłyszymy w wykonaniu Royal String Quartet. Nominowany do prestiżowej nagrody Royal Philharmonic Society – Royal String Quartet to dziś jeden z najbardziej dynamicznie działających kwartetów smyczkowych na świecie. W Sali Pod Liberatorem zabrzmi „Musica da camera per quartetto d’archi".

 


Współorganizatorem cyklu „Muzyka pod Liberatorem” jest Program 2 Polskiego Radia oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne, partnerem zaś jest TVP Kultura.

 

Wtorek, 24 maja, godz. 19.00. Sala pod Liberatorem. Wstęp wolny.

 


data publikacji 24 05 2016 powrót do Archiwum >
close