A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
04 06 2012 Muzeum na Euro 2012.
Dni greckie i dni rosyjskie, Warszawski Tramwaj Promocyjny, spoty zachęcające do odwiedzenia Muzeum Powstania Warszawskiego, to atrakcje, na które mogą liczyć miłośnicy piłki nożnej, którzy przyjadą do Warszawy na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Muzeum przygotowało specjalną ofertę, dzięki której kibice będą mogli poznać historię Warszawy!
 
 

Z okazji rozgrywek EURO 2012 Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza kibiców reprezentacji państw, biorących udział w Mistrzostwach do obejrzenia jednego z najchętniej odwiedzanych miejsc w stolicy. W wybrane dni kibice z Grecji, Rosji (faza grupowa) oraz państw, które rozegrają w stolicy mecz ćwierćfinałowy i półfinałowy będą mogli bezpłatnie zwiedzić muzealną ekspozycję. Przewodnicy posługujący się językiem greckim i rosyjskim będą oprowadzać gości po Muzeum Powstania Warszawskiego.

 
 
  • DNI GRECKIE w Muzeum Powstania Warszawskiego: 8, 9, 10 oraz 15, 16, 17 czerwca

Możliwości zwiedzania MPW z przewodnikami mówiącymi w języku greckim w godz. 10.00; 11.30; 13.00; 14.30; 16.00 (z wyłączeniem 8 i 16 czerwca - dni meczowe: 8 czerwca, Polska-Grecja; 16 czerwca, Grecja-Rosja)

 
  • DNI ROSYJSKIE w Muzeum Powstania Warszawskiego: 11, 12, 13 oraz 15, 16, 17 czerwca
Możliwości zwiedzania MPW z przewodnikami mówiącymi w języku rosyjskim lub audioguidem w godz. 10.00; 11.30; 13.00; 14.30; 16.00. Mecze Rosjan w Warszawie: 12 czerwca, Polska-Rosja, 16 czerwca, Grecja-Rosja.
 
Dodatkowe informacje o możliwości zwiedzania Muzeum będzie można uzyskać pod numerem telefonu: tel. 22 539 79 33 w Dziale Obsługi Ekspozycji Muzeum.
 
 
  • DNI uzależnione od drużyn, które będą grały w meczu ćwierćfinałowym i półfinałowym
21 czerwca – mecz ćwierćfinałowy, w którym potencjalnie mogą zagrać: Polska, Grecja, Rosja, Czechy, Holandia, Dania, Niemcy, Portugalia.
28 czerwca – mecz półfinałowy, w którym potencjalnie mogą zagrać: Polska, Grecja, Rosja, Czechy, Holandia, Dania, Niemcy, Portugalia, Hiszpania, Włochy, Irlandia, Chorwacja, Ukraina, Szwecja, Francja, Anglia. 
 
    
 
 
 
  • Spoty z udziałem m.in. studentów programu Erasmus
Muzeum przygotowało 15 wersji językowych spotów, w których - w większości studenci programu Erasmus mieszkający w Warszawie, zapraszają obcokrajowców z państw biorących udział w EURO 2012 do odwiedzenia Muzeum Powstania Warszawskiego. Spoty zostały nagrane w wybranych, charakterystycznych miejscach stolicy, na tle których przemieszczają się studenci. Na końcu spotu każda osoba wypowiada w swoim ojczystym języku zdanie - „Muzeum Powstania Warszawskiego – poczuj historię tego miasta”.
 
Wersje językowe spotu:
 
 
  • Spoty będą emitowane:
na profilu MPW na Facebooku >
na kanale youtube MPW >
w Metrze Warszawskim
w Warszawskim Tramwaju Promocyjnym 
w Strefie Kibica na pl. Defilad
 
Dodatkowo w ponad 60 nowoczesnych taborach Tramwajów Warszawskich wyposażonych w ekrany LCD od 7 czerwca do 13 lipca emitowany będzie spot promujący Muzeum Powstania Warszawskiego. 
 
  • Warszawski Tramwaj promocyjny
W wybrane dni czerwca i lipca po Warszawie będzie kursował specjalny odrestaurowany tramwaj. W zabytkowych wagonikach gospodarzami-przewodnikami będą Wolontariusze MPW, którzy opowiedzą o ciekawostkach stolicy i zaproszą do Muzeum Powstania Warszawskiego. W tramwaju wyświetlany będzie 30-sekundowy film promujący Muzeum z opisami w wersji polskiej i angielskiej, trailer filmu „Miasto ruin” oraz spoty językowe. Tramwaj będzie jeździł na trasie: pl. Narutowicza, Raszyńska, NIK, Nowowiejska,  Koszykowa, DW. Centralny, Hala Mirowska, kino Femina, Nowolipki, Anielewicza, Stawki, Dzika, Muranowska, KS Polonia, pl. Hallera, Ratuszowa-zoo, DW. Wileński, park Praski, Stare Miasto, metro Ratusz-Arsenał, kino Femina, Wola Ratusz, Okopowa, Muzeum Powstania Warszawskiego, rondo Daszyńskiego, pl. Zawiszy, Ochota Ratusz, pl. Narutowicza.
 
  • Wolontariusze na Euro 2012
Muzeum Powstania Warszawskiego zaprosiło do współpracy osoby, które zostaną wolontariuszami podczas EURO 2012. Zgłosiło się 45 osób, które przeszły profesjonalny kurs na przewodnika Muzeum Powstania Warszawskiego i  trening asertywności. Zadaniem wolontariuszy będzie m.in. oprowadzanie gości, którzy odwiedzą Muzeum podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, pomoc w pracy muzealnej ekspozycji, a także udział w wydarzeniach organizowanych przez Muzeum na czas EURO 2012. Najlepsi z nich, jeśli wyrażą taką chęć, będą mogli współpracować z Muzeum na stałe. Część osób będzie przewodnikami w Warszawskim Tramwaju Promocyjnym. 
 
Współpracujemy ze Stołecznym Biurem Turystyki:
Informacje o Muzeum w postaci informatorów w 6 wersjach językowych będą dostępne w następujących Punktach Informacji Turystycznej w Warszawie:
 
a. Strefa Kibica Plac Defilad (10 punktów informacyjnych) 
b. Lotnisko Chopina, 
c. Dworzec PKP (Dworzec Centralny, Dworzec PKP Warszawa Zachodnia, Dworzec PKP Warszawa Wschodnia)
d. Centrum Prasowe Miasta
e. Rynek Starego Miasta (Punkt Informacji Turystycznej)
f. Kordegarda
g. Pałac Kultury i Nauki (od strony Złotych Tarasów)
h. Centrum Prasowe Miasta
i. Centrum Prasowe EXPO XXI
 
  • Infokioskach – 5 touchscreenów, m.in. Lotnisko Chopina, Dworce PKP Warszawa Centralna, Wschodnia i Zachodnia
 
  • na stronach internetowych:
a. www.warsawtour.pl - oficjalny Portal Turystyczny Warszawy – prowadzony w 6 wersjach językowych (polski, angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, hiszpański)
b. www.kulturalna.warszawa.pl - portal Kulturalna Warszawa  – prowadzony w polskiej  i angielskiej wersji językowej

 


data publikacji 04 06 2012 powrót do Archiwum >
close