A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
05 12 2012 Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

5 grudnia w Muzeum Powstania Warszawskiego już po raz trzeci odbędzie się Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Tego dnia Muzeum staje się miejscem, które nie tylko na co dzień korzysta z pomocy Wolontariuszy, ale również promuje Wolontariat w instytucjach kultury. Codzienne wsparcie, jakie pracownicy Muzeum otrzymują od wolontariuszy jest nieocenione. Niektóre wydarzenia po prostu nie mogłyby się odbyć bez ich udziału. Jesteśmy przekonani, że korzyści wynikające ze współpracy z Wolontariuszami przyczynią się do rozwoju również innych instytucji kultury.

 

W ramach akcji proponujemy bezpłatne zwiedzanie ekspozycji muzealnej z Wolontariuszem-przewodnikiem. Spośród blisko 200 wolontariuszy, 30 jest przewodnikami w Muzeum. Zgłoszenia można wysyłać od 27 listopada na adres wolontariat@1944.pl

 

Wolontariuszy z innych instytucji i organizacji zapraszamy do wspólnego świętowania. Zapraszamy do współpracy wolontariuszy z organizacji, fundacji stowarzyszeń i instytucji kultury, które na co dzień korzystają z pracy wolontariuszy, albo chcą taką współpracę rozpocząć. Dzięki temu będziemy mogli zaprezentować naszą międzypokoleniową, zróżnicowaną i ciekawą grupę Wolontariuszy oraz wymienić się wspólnymi doświadczeniami.

Wszyscy chętni, którzy tego dnia odwiedzą Muzeum Powstania Warszawskiego będą mieli możliwość zaczerpnięcia informacji o wolontariacie na specjalnym stoisku informacyjnym.

 

W ramach wspólnego świętowania na wolontariuszy z Muzeum oraz innych instytucji będzie czekać niespodzianka oraz rzadka możliwość zwiedzania Muzeum „po zmroku”. Całe wydarzenie zakończy spotkanie z Dyrektorem Muzeum oraz wielki tort.


data publikacji 27 11 2012 powrót do Archiwum >
close