A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
09 05 2013 "Miasto44" - konferencja prasowa

  

Muzeum Powstania Warszawskiego objęło patronatem film o Powstaniu Warszawskim pt. „Miasto44” w reżyserii Jana Komasy. Obraz realizowany przez jednego z najbardziej uzdolnionych polskich artystów młodego pokolenia tworzony jest w ścisłej współpracy z gronem Powstańców Warszawskich. Dzięki temu będzie to dzieło międzypokoleniowe, które przyczyni się do głębszego zrozumienia historii i przekazania, zwłaszcza młodym widzom, emocji towarzyszącym wydarzeniom z 1944 roku.

 

  

W ostatnich latach widzimy zainteresowanie Powstaniem Warszawskim przez młode pokolenie. – mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. Młodzi ludzie z wrażliwością podchodzą do tego trudnego tematu, widzą w nim zarówno eksplozję energii, jak i tragiczny wymiar sierpniowych wydarzeń. Powstanie Warszawskie, to jedno z najważniejszych wydarzeń w polskiej historii, które cały czas oddziałuje na wyobraźnię współczesnego pokolenia. To naturalne zatem, że tę historię należy opowiedzieć językiem, którego używa młode pokolenie.

Film „Miasto44” będzie obrazem wypełniającym istotną lukę w kulturze polskiej po 1989 roku. Filmowy obraz Powstania Warszawskiego w końcu doczeka się przeniesienia na kinowe ekrany. Na filmowy obraz Powstania Warszawskiego widziany oczami młodych twórców od wielu lat czeka nie tylko polska, ale i światowa publiczność. Film „Miasto44” robiony nowocześnie przez współczesnych polskich twórców ma szansę dotrzeć do publiczności na całym świecie. 


data publikacji 09 05 2013 powrót do Archiwum >
close