A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
11 02 2008 Medal "Zasłużony dla Kultury Polskiej" dla wolontariuszy Muzeum 7 lutego 2008 w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wręczone zostały odznaczenia "Zasłużony dla Kultury Polskiej" wolontariuszom Muzeum Powstania Warszawskiego. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Barbara Brandt, Zbigniew Szymerski, Małgorzata Brama, Bożena Klimczak, Marek Klimczak, Zbigniew Nowicki oraz Anna Kowalczyk.
.
Barbara Brandt

Pani Barbara Brandt jest wolontariuszką w Muzeum Powstania Warszawskiego od października 2004 roku. Na początku swojej pracy zajmowała się ekspozycją w Muzeum. Czynnie uczestniczy w przygotowaniu uroczystości rocznic wybuchu Powstania Warszawskiego. Przez ostatnie dwa lata równolegle z pracą na rzecz ekspozycji przeprowadza wywiady dla Archiwum Historii Mówionej. Panią Barbarę cechuje energiczność oraz wielkie zaangażowanie na rzecz pracy dla Muzeum Powstania Warszawskiego. Łączy pracę przy oprowadzaniu po ekspozycji z prowadzeniem wywiadów. Jej wywiady należą do jednych z ciekawszych i najlepiej przeprowadzonych. Dzięki Barbarze Brandt udało się ocalić od zapomnienia wiele postaci, relacji i historii związanych z Powstaniem Warszawskim. Cieszy się dużym uznaniem wśród współpracowników.

Zbigniew Szymerski

Pan Zbigniew Szymerski jest wolontariuszem od lutego 2005 roku. Pracuje oprowadzając zwiedzających po ekspozycji Muzeum Powstania Warszawskiego. Pan Szymerski jest jednym z pierwszych przewodników po Muzeum Powstania Warszawskiego. Jego ogromna wiedza na temat II Wojny Światowej wpłynęła znacząco na poziom przewodników muzeum. Postawa tego wolontariusza stanowi wzór do naśladowania dla jego otoczenia. Pan Zbigniew Szymerski odegrał znaczącą rolę w budowie prestiżu Muzeum Powstania Warszawskiego wśród odwiedzających go ludzi i w wielu zaprzyjaźnionych środowiskach. Pan Zbigniew był też zaangażowany w organizację 60. i późniejszych rocznic wybuchu Powstania Warszawskiego.

Małgorzata Brama

Pani Małgorzata Brama jest wolontariuszką w Muzeum Powstania Warszawskiego od września 2004 roku. Na początku swojej pracy zajmowała się ekspozycją w Muzeum. Była współorganizatorem obchodów 61. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i kolejnych. Została jednym z pierwszych przewodników po Muzeum. Przez ostatnie dwa lata zajmuje się pracą w Archiwum Historii Mówionej. Pani Brama aktywnie poszukuje bohaterów do wywiadów w Polsce i za granicą.

Panią Małgorzatę Bramę cechuje wielki zapał do pracy. Dotychczas poświęciła pracy w Muzeum ponad 5000 godzin swojego czasu. Wiele razy uzyskuje niezwykle cenne relacje uczestników Powstania Warszawskiego.

Bożena Klimczak

Pani Bożena Klimczak od września 2004 r. pracuje jako przewodnik po ekspozycji Muzeum Powstania Warszawskiego. Pani Bożena jest jednym z pierwszych przewodników po Muzeum Powstania Warszawskiego. Jej ogromna wiedza na temat II Wojny Światowej wpłynęła znacząco na poziom przewodników muzeum. Pani Bożena Klimczak odegrała znaczącą rolę w budowie prestiżu Muzeum Powstania Warszawskiego wśród odwiedzających go ludzi i w wielu zaprzyjaźnionych środowiskach. Pani Bożena była też zaangażowany w organizację 60. i późniejszych rocznic wybuchu Powstania Warszawskiego, szczególnie w utzrymanie kontaktu z uczestnikami walk w 1944 roku.

Marek Klimczak

Pan Marek Klimczak od września 2004 r. pracuje jako przewodnik po ekspozycji Muzeum Powstania Warszawskiego. Pan Marek Klimczak jest jednym z pierwszych przewodników po Muzeum Powstania Warszawskiego. Jego ogromna wiedza na temat II Wojny Światowej wpłynęła znacząco na poziom przewodników muzeum.
Pan Marek Klimczak odegrał znaczącą rolę w budowie prestiżu Muzeum Powstania Warszawskiego wśród odwiedzających go ludzi i w wielu zaprzyjaźnionych środowiskach. Pan Marek był też zaangażowany w organizację 60. i późniejszych rocznic wybuchu Powstania Warszawskiego.

Zbigniew Nowicki

Pan Zbigniew Nowicki jest wolontariuszem od września 2004 roku. Pracuje w Dziale Kontaktów z Kombatantami. Pan Zbigniew jest jednym z wolontariuszy, którzy poświęcają na rzecz Muzeum Powstania Warszawskiego najwięcej swojego czasu. Od początku współpracy zaangażował się w zbieranie informacji o uczestnikach Powstania Warszawskiego w Dziale Kontaktów z Kombatantami. Jest osobą sumienną, dokładną wspaniale wywiązującą się z powierzonych zadań. Dzięki działalności Pana Zbigniewa Nowickiego udało się pozyskać dla zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego wiele bezcennych eksponatów.

Anna Kowalczyk

Pani Anna Kowalczyk jest wolontariuszką w Muzeum Pwstania Warszawskiego od września 2005r. Przez ten czas poświęciła Muzeum blisko 1000 godzin swojego czasu. Na początku oprowadzała po muzeum wycieczki. Od ponad roku przeprowadza wywiady z powstańcami w ramach projektu Archiwum Historii Mówionej. W swojej pracy charkteryzuje się dużym zaangażowaniem i zapałem. Dzięki działalności Anny Kowalczyk udało się ocalić od zapomnienia setki relacji i historii związanych z Powstaniem Warszawskim.


data publikacji 11 02 2008 powrót do Archiwum >
close