A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
20 04 2011 Londyn w Fotoplastikonie.

Zapraszamy do Fotoplastikonu Warszawskiego na wystawę „Według czasu londyńskiego”, czyli zdjęcia polskich emigrantów w Londynie - ojca i syna Stanisława Marka Witkowskiego oraz Marka Witkowskiego. Na wystawie zobaczymy m.in. dobrze nam znane, Katedrę św. Pawła, Trafalgar Square, Tower Bridge, ale również przemysłowy brzeg Tamizy, senne uliczki londyńskich przedmieść, czy London Eye. Wystawa będzie zestawieniem zdjęć Londynu z lat 60., wykonanych przez ojca Marka Witkowskiego oraz zdjęć Londynu wykonanych współcześnie przez Marka Witkowskiego. Pokażemy, jak zmieniało się miasto w ciągu ostatnich pięciu dekad i jak było postrzegane przez kolejne pokolenia.

 

To wystawa zdjęć polskiego emigranta w Londynie, fotografa zajmującego się stereoskopią, i jego syna – Marka Witkowskiego, który odziedziczył po ojcu fascynację do fotografowania stereoskopowego. Przedstawiciel brytyjskich fotografów stereoskopowych Mark Witkowski (Brytyjczyk o polskich korzeniach) po raz pierwszy zobaczył Fotoplastikon podczas zeszłorocznych wakacji w Polsce. Miłośnik fotografii stereoskopowej pasję odziedziczył po swoim ojcu – Stanisławie Marku Witkowskim, profesjonalnym fotografie mody (na jego zdjęciach możemy zobaczyć m.in. Twiggy). Mark nie miał możliwości zaprezentowania swojej bogatej kolekcji zdjęć trójwymiarowych z prostego powodu - w Londynie nie ma takiego urządzenia, jakim jest Fotoplastikon.

 

Zdjęcia Londynu prezentowane będą codziennie (z wyjątkiem poniedziałków i niedziel) w oficynie kamienicy w Al. Jerozolimskich 51 od 20 kwietnia do 21 maja w godz. 10.00 – 18.00.

 


data publikacji 18 04 2011 powrót do Archiwum >
close